Prva liga rukometašica: Osijek - Umag 23:26

Ana Rajić, Umag (Arhiva)

Što su priželjkivale, umaške igračice su i ostvarile. Izborile su prvu pobjedu na osječkom parketu i tako prekinule neugodan niz poraza u ogledima s Osječankama.

Potpuni obrat dogodio se u prvih devet prvih minuta nastavka. Naime, domaće su povele s 14:13, a onda su Umažanke uzvratile serijom pogodaka (6:0) za najuvjerljivije vodstvo na utakmici. Uzvratila je domaća ekipa i osjetno smanjila zaostatak (17:19), što je bio znak da suparnice "dodaju gas i ponovno steknu prednost od tri, četiri pogotka.

Za takav obrat je uvelike zaslužna gostujuća vratarka Andrea Pavić, koja je potpuno obeshrabrila suparnice u nastojanju da izbore povoljan ishod.

Osijek – Umag  23:26 (13:13). Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja 250. Suci: Ig. Emanović i Mikić (oba Štivica).

OSIJEK: Strukar (11+1), Horvat 2, Vuković, Franić 4, Krajnović, Bošnjak 3, Miškić 4 (3), Bodrožić - Selak, Perković, Crnjac, Bednjanec 1, Lacković 8, Babić, M. Špoljarić 1, Bojčić, Ilić.

UMAG: Pavić (17+0), Žuliček 2, Milošević, Rajić 6, Mataija 3 (1), Vidović 7, Jerković, D. Špoljarić 6, Medved, Gašić 1, Tokić 1, Hercig.

Sedmerci: Osijek 3 (3), Umag 2 (1). Isključenja: Osijek -, Umag 2 minute. (Z. GAVRAN)