Prva HNL: Zagreb - Hajduk 0:1

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 4.000. Sudac: Mario Zebec (Varaždin) 6. Pomoćnici: B. Križarić (Čakovec), Menđušić (Vinkovci). Strijelac: 0:1 Andrijašević (49"). Žuti kartoni: Mitrović (Zagreb), Vršajević, Maglica (Hajduk).

ZAGREB: Livaković 6,5 - Djengoue 6, Nadarević 6, Pavlović 6 - Pelaić 5,5 (od 46" Jurendić 5,5), Abdurahimi 5,5, Handžić 6, Šovšić 5,5, Bevab 5,5 - Medić 5,5, Mitrović 5,5.

HAJDUK:  Blažević 6 - Vršajević 6, Maloča 6,5, Milović 6, Stojanović 6 - Radošević 6, Milić 6,5 - Maglica 6 (od 78" Lima -), Andrijašević 7 (od 89" Kiš -), Caktaš 6 - Vuković 6 (od 86" Bencun -).

Povratak Miroslava Blaževića Zagrebu je priuštio rekordnu posjetu od četiri tisuće gledatelja i deseti poraz u petnaestom kolu Prve HNL. Splićani su u većem dijelu utakmice bili bolji i zasluženo uzeli bodove iz Kranjčevićeve.

Sudeći po početnom opipavanju pulsa suparnika, protkanom obostranim oprezom, Hajdukov trener Mišo Krstičević vrlo je ozbiljno shvatio izazov zvan Ćiro.

Na prvu priliku trebalo je čekati do 12. minute, kada se Anton Maglica iznenada našao pred golom domaćih. Njegovo predugo oklijevanje omogućilo je Mateu Pavloviću izbijanje lopte uklizavanjem.

Domaći su uzvratili s nekoliko oštrih udaraca s distance, a u 34. minuti Ivan Vuković je iz slobodnog udarca naciljao pod prečku. Srećom po Zagreb, Dominik Livaković uspio je intervenirati vršcima prstiju.

Drugi dio otvoren je sjajnim udarcem Josipa Radoševića i podjednako kvalitetnom paradom vratara Zagreba. No, u 49. minuti Livaković je bio nemoćan. Maglica je sjajno proigrao Franka Andrijaševića koji se odlučio za lob s desetak metara - 0:1.

Dvanaest minuta prije kraja Vuković je mogao otkloniti sve dvojbe. Međutim, čini se da je baš njega najviše iznenadilo proigravanje koje mu je omogućilo da se nađe oči u oči s Livakovićem. Sa samo šest metara Hajdukov Crnogorac promašio je cijeli gol. (D. PETROVIĆ/Novi list)