Prva HNL: Pobjeda Hajduka za treće mjesto

U posljednjem susretu 17. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Inter 2-0 i vratio se na treće mjesto na ljestvici.

Hajduk je sve obavio u prvom poluvremenu postigavši u završnici poluvremena oba gola. Domaćina je u vodstvo doveo Zvonimir Kožulj u 32. minuti prekrasno pogodivši s ruba kaznenog prostora. U 38. minuti Savvas je opalio sa 30-tak metara, Čović je odbio, a Ante Erceg pospremio odbijanac u mrežu. Hajduk je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Šimić.

Hajduk je ovom pobjedom preskočio Osijek na trećoj poziciji. Osijek je danas na svom travnjaku izgubio od Dinama 0-2. Strijelci za 'modre' bili su Ćorić (45+1) i Soudani (48). Domaćin je od 78. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Gabrijel Boban.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 45 bodova, Dinamo je drugi sa 39 bodova, a na trećem mjestu je Hajduk sa 34 boda.