Prva HNL: Osijek ponovo treći

U posljednjem susretu 27. kola Prve HNL Osijek je pobijedio Split 4-0 vrativši se na treće mjesto ljestvice.

Osijek je mogao do vodstva već u 13. minuti, međutim Muzafer Ejup nije uspio realizirati jedanaesterac, njegov udarac sjajno je obranio Tomislav Duka.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 45. minuti kada su gosti ostali s igračem manje, a isključen je Josip Jurendić.

Slobodan udarac sjajno je izveo Dimitro Lopa pogodivši za 1-0. U drugom dijelu Osijek je zabio još tri gola za uvjerljivu 4-0 pobjedu. Strijelci su bili Andrej Lukić (54), Antonio Perošević (57) i Alen Grgić (90+2).

Pobjeda Osijeka je mogla biti i uvjerljivija jer su domaćini još dva puta uzdrmali okvir gola. U 18. minuti vratnicu je pogodio Lukić, a Knežević je u 77. minuti uzdrmao vratnicu.

U prvom nedjeljnom susretu Istra 1961 je pobijedila Inter 1-0, a pogodak odluke zabio je Goran Roce u 64. minuti iz kaznenog udarca.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 69 bodova, Dinamo na drugom mjestu ima četiri boda manje, a Osijek je treći sa 50 bodova. Hajduk na četvrtoj poziciji ima 47 bodova. Na začelju je Cibalija s devet bodova.