Prva HNL: Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac 2:1

U susretu 28. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive svladali Hrvatskog dragovoljca s 2:1 i popeli se na četvrto mjesto ljestvice.

Lokomotiva je pobjedom prekinula seriju loših rezultata od četiri poraza i jednog remija, dok je Hrvatski dragovoljac izgubio još jednu neizvjesnu utakmicu. Povela je Lokomotiva već u 4. minuti pogotkom Šituma, na 2:0 je povećao Budimir u 73. minuti, a konačan rezultat postavio je Bačelić-Grgić tri minute prije kraja. Isti igrač je u 46. minuti promašio kazneni udarac.

Na ljestvici vodi Dinamo s 65 bodova, Hajduk je drugi s 55 bodova, jednim više uz utakmicu više od treće Rijeke, dok mu Lokomotiva s 43 boda preskočila Split (41). Hrvatski dragovoljac je ostao pretposljednji, s istim brojem bodova kao i zadnji Osijek. (Hina)