Prva HNL: Istra 1961 - Rijeka 0:1

I treću utakmicu ove sezone Rijeka je s minimalnih 1:0 svladala Istru 1961, drugi put zaredom pogodak Marina Tomasova u 52. minuti bio je dovoljan za riječko slavlje.  Ishod je to današnje utakmice na ''Drosini'' u kojoj je domaćin nakon ohrabrujuće igre u prošlom kolu nastojao srušiti nade susjeda u naslov prvaka kako bi došao do vrijednih bodova u borbi za opstanak. Nije Istra 1961 ni jučer ostavila loš dojam, toliko dominantna kao u Splitu protiv Rijeke nije ni mogla biti, no spremnost da se potuče za pozitivan ishod pokazala se nedostatnom da ga i ostvari.

Tek se po ulasku u zadnjih deset minuta učinilo da bi domaćin mogao do poravnanja, prvo su Riječani sami skuhali prigodu za Heistera koji se nije snašao, odmah potom bilo je opasno i nakon kornera, podigla se i publika, no ovog puta gosti su pozitivno reagirali, primirili stanje i dočekali završni žvižduk bez panike. Petu utakmicu zaredom Istra 1961 nije zabila Rijeci, petu zaredom kod kuće je ostala bez ijednog boda. (Dameo RAMIĆ-KOVAČIĆ)