Prva HNL: Inter - Dinamo 0-1

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 30. kola Prve HNL Inter u Zaprešiću sa 1-0 (1-0).

Pogodak odluke zabio je Soudani u 41. minuti.

Nogometaši Dinama pobjedom u Zaprešiću ponovno su stekli prednost od četiri boda na prvoligaškoj ljestvici nad drugolasiranom Rijekom.

U prvom poluvremenu momčad trenera Zorana Mamića unatoč terenskoj premoći nije uspjevala stvoriti puno izglednih prigoda za postizanje pogotka. Tek u 41. minuti nakon prodora po desnoj strani Rog pravodobnom loptom pronalazi utrčalog Soudanija koji iz blizine šalje loptu u dalji kut nemoćnog Ćovića.

U 50. minuti Henriquez se sam izborio za prigodu za pogodak ali njegov oštar udarac zaustavlja vratar domaćih Ćović, koji je u 63 minuti obranio i udarac Roga.

Unatoč terenskoj premoći nogometaši Dinama do kraja utakmice nisu uspjeli postići drugi pogodak, a nogometaši Intera već četiri uzastopne utakmice nisu uspjeli osvojiti tri boda.

Nakon nove pobjede Dinamo ima 69 godova, drugoplasirana Rijeka 65, a treći Hajduk s utakmicom manje ima 51 bod. Inter je sa 34 boda zadržao šesto mjesto na tablici.

Susret je odigran na igralištu ŠC Zaprešić, a sudio je pred 300 gledatelja Burilo iz Osijeka. (Hina)