Prva HNL: Gostujuće pobjede Rijeke i Intera

U susretu 25. kola Prve HNL Rijeka je na gostovanju pobijedila Split 2-1, a Inter je istim rezultatom kao gost slavio protiv Lokomotive.

Rijeka se ovom pobjedom približila vodećem Dinamu na dva boda zaostatka, no 'modri' imaju i utakmicu manje. U četvrtak ih očekuje gostovanje u Puli protiv Istre 1961.

Rijeka je povela u 32. minuti golom Marija Gavranovića. Florentin Matei je iz prekida ubacio, a Gavranović glavom matirao Danijela Zagorca. Domaćin je mogao izjednačiti u 44. minuti iz jedanaesterca, no Vargić je sjajno pročitao stranu i obranio Bagarićev udarac. Ipak, Split je u nastavku akcije nakon kornera izjednačio, a strijelac je bio Rahmani. Gosti su u 74. minuti došli do novog vodstva golom Bekima Balaja, no napadač Rijeke je samo dvije minute kasnije isključen zbog drugog žutog kartona. U nastavku susreta Split je pokušao iskoristiti igrača više, no gosti su se obranili.

U prvom današnjem susretu Inter je kao gost pobijedio Lokomotivu 2-1. Domaćin je poveo u 32. minuti pogotkom Marka Kolara, međutim, domaćin je devet minuta kasnije ostao s igračem manje nakon što je isključen Luka Capan. Inter je u nastavku susreta iskoristio igrača više i preokrenuo rezultat golovima Andrea Ottochiana (62) i vodećeg strijelca lige Ilije Nestorovskog (80-11m). Makedonskom napadaču to je bio 16. pogodak ove sezone.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 54 boda i utakmicom manje, Rijeka je na druga sa 52 boda, a Hajduk je treći sa 43 boda. Posljednju poziciju drži Zagreb sa tek 10 bodova.