Prva A liga odbojkašica: Azena – Poreč 3:1

(M. MIJOŠEK)

Azena – Poreč 3:1 (19:25, 25:21, 25:17, 25:22). Utakmica 4. kola prve jakosne skupine druge faze Prve A lige odbojkašica: Azena (Velika Gorica) – Poreč 3:1 (19:25, 25:21, 25:17, 25:22). Dvorana srednjih škola. Gledatelja 200. Suci: Milan Zamaklar (Belišće) i Željko Vučak (Valpovo).

AZENA: Lončar, Visković, Radoš, Bečić, Pokrajčić, Klafurić, Breko, Marić, Matić, Solomun, Lukić, Reščić.

POREČ: Sain, Pahović, Zahirović, Bretić, Miloš, Mostahinić, Burilo, Šaini, Rupčić, Musić, Žužić, Novosel.

Azena se izgleda specijalizirala za pobjede nad Porečom s obzirom da je već treći put u manje od tri mjeseca slavila pobjedu nad odabranicama trenera Miodraga Stojakovića (dva puta u prvenstvu, jednom u kupu), nanijevši im ujedno prvi prvenstveni gostujući poraz ove sezone.

Porečanke su se ovim porazom vjerojatno oprostile od mogućnosti osvajanja drugog mjesta u ligi pred doigravanje i sa Splitom 1700 bi predstojećeg vikenda trebale odigrati ključni susret za zauzimanje pozicije broj tri pred play off.

Nije loše krenuo susret u Velikoj Gorici za porečke odbojkašice koje su povele 1:0 u setovima i imali vodstvo od 19:16 u drugom setu. No potom je za domaću ekipu Dina Bečić povezala pet dobrih servisa, Azena je okrenula vodstvo u svoju korist 22:19 i taj set uspješno zaključila.

I u četvrtom setu, nakon što su gubile 13:18, Porečanke su uspjele poravnati na 18:18, držale se do 21:21 no nisu uspjele odvesti susret u peti set. (K. KLARIĆ)