Prva A liga odbojkaša: Vukovar - Rovinj 0:3

(D. ŠTIFANIĆ)

Odbojkaši Rovinja u doigravanje za prvaka krenut će s pozicije broj pet. U posljednjem kolu Rovinježi su danas glatko u tri seta slavili u Vukovaru i osigurali prvo mjesto u skupini II, pa za osam dana protiv Siska nastavljaju utrku za prvaka države.

Rovinježi su bili favoriti bez obzira što je domaćin vratio u svoje redove nekoliko igrača i u prvom setu pružio čvrst otpor, uz vodstvo 10:7 i 18:15.

Gosti su sa šest uzastopnih poena okrenuli rezultat i osvojili prvi set. U drugom setu rezultat je uglavnom bio izjednačen do 15:15 kad su se Rovinježi odvojili i odjurili po drugi set. I u trećem setu su gosti cijelo vrijeme bili u minimalnom vodstvu te u mirnoj završnici osvajaju nova tri boda.

Utakmica 12. kola prve A lige, skupina II: Vukovar - Rovinj 0:3 (21:25, 20:25, 21:25). Gradska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Radanović (Osijek) i Vinković (Vukovar).

VUKOVAR: R. Tomić, T. Tomić, Petković, Mrđanov, Mihaljević, Rošić, Franjić, Fehir, Leko, Škrbić, I. Tomić.

ROVINJ: Ivanić, Nikačević, Brajković, Arapović, Demirović, Jovanović, Sošić, Išek, Gavrić, Peršić, Ilić, Ivanković. (Iv. R.)