Prva A liga odbojkaša: Sisak – Rovinj 3:1

Čičković (Rovinj) (M. ANGELINI)

Teže od očekivanog domaćin je došao do svoje treće uzastopne pobjede, dok su Rovinjci poraženi zahvaljujući svome neiskustvu. Ipak, malo je nedostajalo da rovinjski odbojkaši u Sisku naprave pothvat, da preokrenu rezultat u svoju korist. Poslije izjednačene igre do sredine prvog seta, domaćini preko Tepavca i Alihodžića čini seriju od šest poena i znalački dobiva set.

Već u drugom setu igrači Paola Markulina uspješno pariraju Sisku i nakon rezultata 18:18 Vincek, Čičković i Ilić, te novi libero Janko, uspijevaju okrenuti vodu na svoj mlin za vodstvo od dva razlike i potpuno zasluženo izjednačenje. Treći set bio je repriza prvog kad su igrači Rovinja dosta slabo odigrali na prijemu, usprkos dobroj igri na mreži.

U četvrtom setu poslije 6:6 su se trgnuli igrači Rovinja i uspjeli ponovo iznenaditi domaćina i steći tri poena prednosti. No, neiskustvo mladih rovinjskih igrača učinilo je svoje i Siščani uzvraćaju istom mjerom, a nakon15:15 gosti više nisu mogli pratiti igru Siska čiji su igrač serijom od sedam poena došli do pobjede.

Sisak – Rovinj 3:1 (25:18, 23:25, 25:18, 25:17). Dvorana SD Brezovica. Gledatelja: 100. Suci: Miroslav Milinović, Ivan Perić (oba Zagreb).

SISAK: Sarčević (L), G. Išek, Alić, Vakufac, Tepavac, Sabljak, Alihodžić, Komosar, Duraković, A. Išek, Sofilić, Bakonji.

ROVINJ: Ličina, Sponza, Hrelja, V. Poropat, Vincek, A. Poropat, Ilić, Janko (L), Mostahinić, Čičković. (Iv. R.)