Prva A liga odbojkaša: Sisak - Rovinj 1:3

(Arhiva)
(Arhiva)

Utakmica 12. kola Prve lige odbojkaša - skupina I: Sisak - Rovinj 1:3 (20:25, 23:25, 25:23, 23:25). Dvorana Brezovica. Gledatelja: 100. Suci: Zidanić (Zagreb) i Turković (Daruvar).

SISAK: Ibragić, Pavlić, Vukavac, Bakoni, Alić, Tepavac, Sabljak, Kostelac, Duraković, Alihodžić, Išek.

ROVINJ: Nikačević, Brajković, Venier, Demirović, Kuhar, Ilić, Banko, Matić, Peršić, Poropat, Kepčija, Ivanković.

Na najbolji način rovinjski odbojkaši započeli drugi dio prvenstva važnom pobjedom na gostovanju u Sisku. Od samog početka igrači trenera Marina Ivanića držali su sve konce igre u svojim rukama i poveli 10:6, ali uporni domaćin uspio se približiti na dva poena razlike (19:17), no Rovinjci rutinski dobivaju set.

Drugi set počeo je izjednačeno (4:4 i 9:9), kad trener Ivanić umjesto Veniera ubacuje Nikačevića i Ilića koji su svojom upornošću pridonijeli da Rovinj povede 22:18 i u samoj završnici dolaze Rovinjci u uvjerljivo vodstvo.

Malo opuštanje Rovinja iskoristio je domaćin nakon 10:10 i 17:17 u trećem setu kad su uspjeli smanjiti ukupni rezultat. Drugoplasirana ekipa na tablici nije si dozvolila da ih igrači Siska iznenade, već je u četvrtom setu preko Demirovića, Kepčije i Ivankovića povela 14:10 i 20:16 što je bio znak da bodovi odlaze u Rovinj. (Iv. R.)