Prva A liga odbojkaša: Rovinj – Gorica 3:0

Susret 12. kola 2. skupine: Rovinj – Gorica 3:0 (25:23, 25:21, 26:24). Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 100. Suci: Milan Rajković (Rijeka), Dajana Miškulin (Sveti Lovreč).

Rovinjski su se odbojkaši, nakon 76 minuta igre, s kamatama revanširali gostima za poraz 3:2 kojeg su pred osam dana doživjeli u Velikoj Gorici. Od prve su minute igrači trenera Klaudija Poropata zaigrali koncentrirano i već u prvom setu pokazali svoje pravo lice. Poveo je domaćin preko raspoloženih Sponze, Vinceka, Ličine i Čičkovića 17:14, nakon čega nekoliko pogrešaka Rovinja kažnjava Mate Orešković za preokret - 19:21. Ipak brzo su domaćini posložili igru i preko Vinceka za 23 minute poveli 1:0. Nakon ovog vodstva Rovinj u drugom setu stalno vodi (19:16) i ubrzo osvaja i drugi set. Rovinjski odbojkaši ništa ne prepuštaju slučaju u posljednjem setu jer postava Ličina, Sponza, Hrelja, Vincek, Ilić i Čičković sa liberom Peršićem vodi 5:1 i 12:8, ali potom gosti uspijevaju doći na samo poen razlike 18:17. Kad se već mislilo da će poslije 24:21 igrači Rovinja lako do pobjede, dopuštaju protivniku poravnanje, no ne i više od toga. (Iv. R.)