Protiv Cibalije kreće Renato Gojković

Renato Gojković (V.  DUGANDŽIĆ/ CROPIX)
Renato Gojković (V. DUGANDŽIĆ/ CROPIX)

Danas ujutro u 8.30 sati s "Drosine" će krenuti autobus koji će nogometaše Istre 1961 odvesti put Vinkovaca gdje ih sutra, s početkom u 15 sati, očekuje susret 24. kola Prve HNL protiv domaće Cibalije. Bit će to deseti međusobni prvenstveni ogled ove dvije momčadi u gradu na Bosutu, a dosadašnji je omjer četiri pobjede domaćina, dva gostujuća trijumfa i tri remija. Cibalija je zadnji put na svom terenu svladala Istru 1961 5. studenog 2011. godine kad je jedini pogodak na utakmici u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena postigao Mladen Bartolović. Jedan pogodak gledatelji su u Vinkovcima mogli vidjeti i 11. kolovoza 2012. godine, no loptu je ovom prilikom u domaću mrežu poslao Sandi Križman za drugu i, barem zasad, posljednju pobjedu "zeleno-žutih".

Od današnjih aktera, tom su prilikom u nastavku susreta s gostujuće klupe ušli aktualni kapetan Istre 1961 Goran Roce i Ivan Zgrablić, koji je u međuvremenu preselio upravo u redove Cibalije, dok je domaću mrežu čuvao Mladen Matković, koji će taj zadatak obaviti i sutra. Okončanjem te sezone, Vinkovčani su skliznuli u niži rang te je trebalo proći pune četiri godine da Puljani opet pohode njihov stadion. Dogodilo se to 20. kolovoza 2016. godine kad je susret šestog kola tekuće sezone okončan rezultatom 1:1, uz pogotke Frane Vitaića i Theophilusa Solomona. Nepunih sedam mjeseci kasnije, vrijeme je za novi dvoboj.