Prijateljska utakmica: Zeleno-žuti remizirali s Udineseom (1:1)

Strijelac - Marcel Heister (Snimio Dejan ŠTIFANIĆ)

Momčad Istre 1961 odigrala je u subotu u Udinama prijateljsku utakmicu protiv talijanskog prvoligaša Udinesea. Pred 800-njak gledatelja na stadionu Friuli zeleno-žuti su s Udineseom odigali 1:1.

Puljani su poveli već u prvoj minutu preko Heistera, a za domaće je izjednačio Zapata iz kaznenog udarca u 34. minuti.

Osim što je trener pulske momčadi Istre 1961 Andrej Panadić dao priliku svim igračima - u drugom poluvremenu onima koji inače imaju manju minutažu u momčadi, svojih pet minuta su dobili i juniori Istre 1961 Marić, Iveša, Jokić i Barišić. (GI)

Strijelci: 0:1 Heister (1'), 1:1 Zapata (34')

UDINESE: Romo, Heurtaux, Armero (od 63. Prtajin), Da Silva, Danilo, Iniguez (od 79. Presello), Andrade, Kuzmanović, Thereau (od 71. Matić), Merkel, Zapata.

ISTRA 1961-1. poluvrijeme: Brkić, Mišić, Žižić, Gojković, Jurkić, Vuković, Zlomislić, Đurić, Heister, Repić, Varela; 2. poluvrijeme: Ivušić, Pavlović, Ojdanić, Hadžić, Pamić, Trojak (od 87. Iveša), Svraka (od 87. Jokić), Mihaljević (od 87. Marić), Tomić, Gržan (od 87. Barišić), Da Silva.