Prijateljska utakmica U-17: Hrvatska - Irska 2:1

Hrvatska kadetska nogometna reprezentacija (K. KLARIĆ)

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, s malim brojem pogotovo izrazitih prigoda, kadetska reprezentacija Hrvatske (U-17) boljom i učinkovitijom igrom u drugom dijelu stigla je do pobjede u prijateljskoj utakmici s vršnjacima iz Republike Irske, odigranoj danas u Poreču.

Središnja figura cijelog drugog poluvremena bio je hrvatski kapetan, Splićanin Ante Roguljić. Član županijskog prvoligaša Adriatica iz Splita je prvo prekrasnim udarcem s ruba šesnaesterca malo udesno, lijevom nogom visokom dijagonalom pogodio suprotnu stranu irskih vrata. Potom je desetak minuta kasnije u novi gol pretvorio jedanaesterac nakon što je irski branič Ryan Rainey u šesnaestercu oborio Ivana Fiolića.

Roguljić je u 66. minuti iz slobodnog udarca s više od 20 metara pogodio i gredu, a do kraja utakmice je uspio "zaraditi" i žuti karton.

Poraz Irske ublažio je Reece Cox pet minuta nakon što je ušao u igru, iskoristivši jedno loše ispucavanje hrvatskog vratara Ive Grbića, koji je pogodio upravo irskog strijelca, pred kojeg se lopta odbila kao na pladnju i nije mu bilo teško zatresti mrežu.

Kadeti Hrvatske i Irske novu će prijateljsku utakmicu odigrati već prekosutra u Umagu, s početkom u 11 sati.

Prijateljska nogometna utakmica U-17 reprezentacija: Hrvatska - Irska 2:1 (0:0). Stadion SRC Veli Jože. Gledatelja 100. Sudac: Željko Frković. Pomoćnici: Radošević i Radić (svi Hrvatska). Strijelci: 1:0 Roguljić (49'), 2:0 Roguljić (58' - 11m), 2:1 Cox (60'). Žuti kartoni: Mamić, Roguljić (Hrvatska), Rainey, Crowley (Irska).

HRVATSKA: Grbić, Stolnik (od 74. Ćaleta-Car), Mamić, Šunjić, Čuljak, Prce, Žabec (od 41. Vojković), Lulić (od 41. Dabro), Brodić, Roguljić, Fiolić (od 61. Knežević).

IRSKA: Burke, Rainey, Dempsey, Galvin (od 74. C. Kavanagh), Mulhall, Crowley (od 74. Feeney), Byrne, Charsley (od 74. D. Kavanagh), Confey (od 55. Cox), Barnett, Shaungnessy. (K. KLARIĆ)