Prijateljska utakmica: Istra 1961 poražena od Osijeka

Teško protiv Osječana (D. MEMEDOVIĆ)

Prijateljska nogometna utakmica: Istra 1961 – Osijek 0:2 (0:2). Igralište br. 5. Gledatelja: 150. Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Starčević (Štinjan) i Kvastek (Pula). Strijelci: 0:1 Mandić (13'), 0:2 Škorić (39'). Žuti kartoni: Obšivač, Mance (Istra 1961), Vitaić, Škorić (Osijek).

ISTRA 1961: Lovrić (od 46. Ježina), Lukić (od 46. Župan), Čagalj (od 65. Hadžić), Vučko (od 46. Petrak), Woon (od 65. Kramarić), Obšivač, Batarelo (od 65. M. Horvat), Miličević (od 46. Ilić), Yoon (od 46. Jo), Havojić (od 70. Tomah), Mance (od 46. Vidović).

OSIJEK: Mikulić, Matas, Jonjić, Novaković (od 78. Bralić), B. Barišić, Kurtović, Šorša, Vitaić (od 78. Mišić), J. Barišić, Škorić (od 70. Lulić), Mandić (od 70. Ugarković).

Nogometaši Istre 1961 na petom prijateljskom susretu tijekom ovih priprema upisali su prvi poraz. Nakon pobjeda nad Agencijom Umag i juniorima Rijeke te remija u ogledima protiv juniora Lokomotive i Slaven Belupa, "zeleno-žute" je svladao Osijek.

Po onome viđenom na medulinskoj "petici" potpuno zasluženo, jer ako izuzmemo volej Joa u posljednjoj akciji na susretu koji je završio iznad prečke igrači nisu ozbiljnije zaprijetili osječkom čuvaru mreže Zvonimiru Mikuliću, dok su na drugoj strani njegovi suigrači uz dva pogotka "složili" još nekoliko opasnih akcija ispred Igora Lovrića i Antonija Ježine.

Osječani su bili odlučniji u dvobojima, konkretniji, i kao plod takve igre došlo je i vodstvo u 13. minuti nakon što je desnu stranu probio Josip Barišić i potom uposlio zaboravljenog Nikolu Mandića kojem nije bilo previše teško s desetak metara svladati Lovrića.

Na 0:2 povisio je nesuđeni Puljanin Mile Škorić koji je u 39. minuti iskoristio lošu reakciju pulske obrane nakon jednog kornera s lijeve strane te iz blizine pospremio loptu u mrežu. Nisu to bile jedine prilike koje su stvorili Osječani, a najbliži trećem golu bio je Mandić koji je u desetoj minuti nastavka povukao brzu kontru, ušao u pulski kazneni prostor i onda opalio iznad gola.

Ostalo je tako 0:2, rezultat koji nije previše zabrinuo Igora Pamića jer je svjestan da će, kad krene ono pravo, umjesto pored njega na terenu zacijelo biti Budicin, Blagojević, Radonjić, Ivor Horvat i Pilipović, ali to opet ne može ublažiti činjenicu da mu 12 dana prije dvoboja protiv Dinama momčad ne izgleda ni približno onako kako bi to željeli svi oni što im je "zeleno-žuta" boja pri srcu. (I. CEROVAC)

CIJELI TEKST PROČITAJTE U TISKANOM IZDANJU.