Prijateljska utakmica: Istra 1961 - Čelik 1:1

Andrea Ottochian (M. ANGELINI)

Izuzetno zanimljivu i dinamičnu utakmicu odigrali su nogometaši Istre 1961 i bosanski prvoligaš Čelik iz Zenice koji ovim susretom završavaju 12-dnevne pripreme u Rovinju. Prvu priliku imali su igrači iz Pule preko Prelčeca (12') kad se našao sam pred vratima Adilovića koji je na vrijeme reagirao. Samo nekoliko minuta kasnije šansu za gol nije iskoristio Marković, vratar Radošević obranio je njegov udarac. Gosti iz Zenice dolaze u vodstvo iz brze kontre koju je Mešanović zaključio iznenadnim udarcem s ruba kaznenog prostora i matirao Radoševića.

Sve sigurnija igra igrača trenera Igora Pamića urodila je plodom u 55. minuti. Akciju je započeo Blagojević uposlivši Ottochiana koji s ruba kaznenog prostora nepogrešivo pogađa mrežu i poravnava rezultat. Brzim kontrama igrači Istre osvajaju teren, igraju sve sigurnije. U 62. minuti Prelčec je "škaricama" majstorski uposlio Ottochiana koji s 4-5 metara glavom loptu šalje kraj gola.

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Radetić (Rovinj) i Radovan (Rovinjsko Selo). Strijelci: 0:1 Mešanović (23'), 1:1 Ottochian (55').

ISTRA 1961: Radošević (od 46. Prskalo), Čagalj (od 46. Budicin), K. Hadžić (od 46. Horvat), Zgrablić, Woon (od 46. Milić), L. Hadžić (od 46. Blagojević), Ivanović (od 18. Obšivač), Badrov (od 46. Havoić), Aganović (od 46. Bačelić Grgić), Baša (od 46. Ottochian), Prelčec.

ČELIK: Adilović, Marković, Čović, Maletić, Bajraktarević, Mešanović, Brković, Travančić, Dedić, Barač, Stajić (još su igrali: Hinović, Spahić, Popović, Bureković, Mišić, Nestorović). (I. RADETIĆ)