Premijer liga rukometaša: Umažani svladali Karlovčane

Natko Merhar (Umag) postigao je četiri pogotka (M. MIJOŠEK)

Utakmica 6. kola; Umag - Karlovac 24:23 (13:11). Školska dvorana. Gledatelja 700. Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb).

UMAG: Milinković (0+1), Jakupović, Ravnić, Gadža 4 (3), Lovrić 2, Vučko 2, Bošnjak 1, Stapar 2, Vukotić, Pahanić 5 (2), Beliga, Burnić, Merhar 4, Jotić 4, Modrušan (14+0).

KARLOVAC: Prezelj (8+1), Borozan 3, Obranović, Huljina, Ribar, M. Štrucelj 1, Domagoj Smojver, Perajica 1, Dominik Smojver 2, Požega, D. Štrucelj, Cindrić 10 (3), Karić (3+0), Bačić 2, Batinić 4, Glumac.

Sedmerci: Umag 6 (5), Karlovac 4 (3). Isključenja: Umag 6, Karlovac 16 minuta. Crveni kartoni: Požega, Borozan.

Mada rezultat u konačnici može sugerirati neizvjesnost glede uspjeha Umažana, njihova pobjeda je više nego zaslužena, jer su najvećim dijelom susreta imali vodstvo. Za preokret su, moguće, presudili pogoci Lovre Jotića izvan linije od devet metara, ali i obrane odličnog vratara Modrušana.

Kako su početne minute nastavka odmicale, Umažani su kontrolirali događanja na parketu, no u svoj silini borbe kod gostiju su se dobrano "zaboravili" Požega i Borozan koji su u samo dvije minute (39' i 40') zaradili treće isključenje tako da su ranije morali u svlačionicu. U tom trenutku domaćini su vodili s pet pogodaka prednosti (19:14), nakon odličnih proigravanja Gadže i Jotića za neumoljive strijelce Pahanića i Merhara.

Iako bez dvojice stožernih igrača, ranije isključenih, gosti su, predvođeni izuzetno raspoloženim Lukom Cindrićem, stalno prijetili i u 57. minuti stigli na pogodak zaostatka (21:20). S dvije nove obrane u nizu Modrušan je uz golove Lovrića i Merhara otklonio svaku dvojbu oko pobjednika. (M. GAVRAN)

Spačva - Buzet 20:20

Buzećani nisu uspjeli ni u svom trećem pokušaju da pobijede u Vinkovcima, no za razliku od prijašnjih pokušaja, ovom zgodom nisu ni poraženi, jer su više nego zasluženo osvojili bod. Vodstvo je tijekom cijelog poluvremena, izuzev samog starta, bilo na strani Buzećana, a tako je bilo i po isteku 30. minute.

Buzećani su dobro otvorili i nastavak utakmice kad im je trebalo šest minuta da pogotkom Ljubotine prvi put odu na "plus 3" (11:14 - 36'). Za posljednje izjednačenje na susretu (20:20) pobrinuo se Vukelić u 56. minuti, pa je svakoj ekipi pripao po bod. Dvorana Bartol Kašić.

Spačva - Buzet 20:20 (9:10). Gledatelja: 50. Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo).

SPAČVA: D. Stojanović (11+1), L. Stojanović 1, Androš 4, Šikić, Oroz 4 (2), Kalaica 1, Batinić 1, Ma. Mišić, Šarenac 7, Mi. Mišić, D. Tomašević, Adamčević, Čutura 1, Džijan, Z. Tomašević 1, Rimac (5+0).

BUZET: Pobrić (3), Šverko, Prodan 1, Kisiček, Šćulac, Ljubotina 1, Vukelić 2, Jović, Kozina 8, Jakac, Ćosić 6 (2), Vrkljan 2.

Sedmerci: Spačva 2 (2), Buzet 2 (3). Isključenja: Spačva 2, Buzet 8 minuta. (V. Bo.)