Premijer liga rukometaša: Split - Buzet 31:25

Neno Gašpar, Buzet (S. ŽULIĆ)

Utakmica 15. kola Premijer lige rukometaša. SC Gripe. Gledatelja: 100. Suci: Barle i Vučić (oba Zagreb).

SPLIT: Previšić (16+1), Zujić 1, Vranković 7, D. Maretić, Bernat 1, Šolić 1, Merhar 9, H. Maretić, Lušić 2, Šindik, Fistonić 2, Antičević, Klasanović 3, Jerković 5 (2), Šimić.

BUZET: S. Pobrić, Šverko, Prodan, Kisiček, Šćulac, Gašpar 6, Ljubotina, Vukelić 3, N. Pobrić 1, Jović (5+0), Kozina 5, Gudić, Pavletić (4+0), Bašić, Vrkljan 6 (1), Galijot 4.

Sedmerci: Split 2 (2), Buzet 3 (1). Isključenja: Split 4, Buzet 6 minuta.

Rukometaši Buzeta ponovo nisu uspjeli uhvatiti bodove na gostovanju, ovoga puta protiv pretposljednje momčadi prvenstva, Splita. S obzirom na čak osam obrana domaćeg vratara Previšića u prvih 15 minuta igre, rezultat nije uopće loše izgledao po Boglićev sastav, jer je na semaforu stajalo 7:6.

Treba istaći da su gosti u tim trenucima promašili i dva sedmerca, no domaći dečki se usprkos tome nisu značajnije odvojili sve do 22. minute kad imaju tri gola prednosti (11:8). Tada na scenu stupa domaći igrač Vranković koji, nakon gola Kozine, postiže tri uzastopna zgoditka i pet minuta prije odlaska na odmor svojoj ekipi priskrbljuje prednost od pet golova (14:9 - 25').

Do odmora Splićani su uspjeli još malo povisiti svoje vodstvo (18:12), a podatak da se čak devet domaćih igrača upisalo u listu strijelaca, naspram samo pet gostujućih, dovoljno govori o "širini klupe" buzetskog sastava.

Otvaranje nastavka pripao je buzetskim rukometašima koji preko Vrkljana, Pobrića i Kozine postižu tri uzastopna pogotka i smanjuju zaostatak na podnošljivih 18:15 (33'). Nakon gola Fistonića uslijedila je serija gostiju 4:0 koju su kreirali Gašpar s tri gola i Galijot te u 42. minuti Buzećani poravnavaju (19:19).

Nažalost po gostujući sastav, Splićani su odlično dva puta iskoristili igrača više u polju kad je isključivan Pobrić i serijom 6:0 u 50. minuti dolaze do prednosti s poluvremena (25:19). Kad je nesuđeno buzetsko pojačanje Srećko Jerković u 54. minuti zabio svoj peti pogodak za vodstvo 28:21, bilo je jasno da će bodovi ostati u Splitu.

Ono što pomalo zabrinjava jest da su Buzećani točno znali od koga im prijeti najveća opasnost, pa ipak im je trojac Merhar-Vranković-Jerković kombinirano zabio čak 21 pogodak. (V. BOŽIĆ)