Premijer liga rukometaša: Porečani kratki za gol

Usamljeni topnik - Stefan Vujić (7), Poreč (J. PREKALJ)

Utakmica 11. kola Premijer lige: Marina Kaštela - Poreč 26:25 (11:10). Sportska dvorana u Kaštel Starom. Gledatelja 200. Suci: Bulum i Carević (oba Metković).

MARINA KAŠTELA: Kvesić (11+0), Družijanić, D. Bujas, Ilić, Markota, Topić 7, Ševo, Dželalija 2, Krokar 2, Javorčić 1, Babić 2, M. Bujas 5 (5), Jukić, Knezović, Vukić 3, Nenadić 4.

POREČ: Sladoljev (8+0), Cvitković (3+0), Ćosić, Vujić 12 (6), Thoss 2, Čorić 3, Vozila, Petrić, Rađaković, Gruičić 1, Buvinić, Miličević 3, Čužić 4.

Sedmerci: Marina K. 5 (5), Poreč 6 (6). Isključenja: Marina K. 8, Poreč 14 minuta. Crveni karton: Čužić (45' - preoštar prekršaj).

Porečki rukometaši izgubili su na gostovanju u Kaštel Starom ostavši na koncu za barem bodom svega gol kratki. Marina Kaštela bila je veći dio utakmice u vodstvu, no ni Porečani nisu bili daleko od pobjede; rezultat je pet minuta prije kraja bio poravnat (23:23), ali završnica je ipak pripala domaćinima. U prvom su poluvremenu Kaštelani s golom-dva prednosti vodili 20-ak minuta, nakon čega su porečki rukometaši s četiri uzastopna gola poveli s dva razlike (10:8), ali su domaćini ipak na odmor otišli s golom "fore".

Nakon prve tri minute drugoga dijela Čorić, Thoss i Čužić su ponovno doveli goste u vodstvo (13:12), kasnije će se pokazati i posljednje na utakmici, jer su u nastavku Kaštelani ponovno preuzeli u ruke uobičajenih gol-dva prednosti, a Porečani u četiri navrata poravnavali, sve do završnih pet minuta. Tada su Topić i Nenadić "odlijepili" domaćine na "plus dva" (25:23, 26:24) i sve što je Poreč uspio do kraja napraviti je ublažiti svoj poraz.

U Poreču je ponovno napadački najraspoloženiji bio Stefan Vujić postigavši ovosezonskim rekordom od 12 golova gotovo polovicu svih gostujućih pogodaka. No, možda upravo u tom podatku leži i uzrok poraza Porečana, jer se Vujiću nije pridružio još barem jedan imalo napadački raspoloženiji suigrač. (K. KLARIĆ)