Premijer liga rukometaša: Porečani izgorjeli

Zaustavljeni porečki rukometaši - Tim Thoss (M. MIJOŠEK)

Utakmica 15. kola Poreč - Varaždin: 30:33 (17:17) Dvorana SRC-a Veli Jože. Gledatelja 400. Suci: Gladović i Volenik (oba Virovitica).

POREČ: Cvitković (5+0), Ćosić 2, Mataija 4 (2), Perhat, Thoss 10, Prelac, Marko (3+0), Čužić 6 (1), Petrić, Gudić, Popović, Sinožić, Rađaković 1, Buvinić 6 (1), Topić 1.

VARAŽDIN: Grd (8+0), Svetec, Melnjak 1, Jeftić 1, Horvat 7, Trojko, Kontrec, Vincek, Sršen 9, Vidaček, Kuduz 6, Balent (0+1), Mišković, Herman, Marčec 6, Tokić 3.

Sedmerci: Poreč 6 (4), Varaždin 2 (2). Isključenja: Poreč 8, Varaždin 8 minuta.

Nakon velike, bespoštedne borbe, prvo mjesto, u domu porečkih rukometaša, pripao je njihovim protivnicima iz Varaždina. Za prvo odvajanje trebalo je trinaest minuta kada su porečka nedavna pojačanja, Čužić i Topić, pogocima donijeli domaćinu "plus 2" (8:6). Priliku za ozbiljniji bijeg imali su Porečani u 17. minuti kad su neko vrijeme imali dva igrača više, no protivnički je golman Grd skinuo pokušaj Thossa, da bi u sljedećim trenucima Varaždin, tada s igračem manje, ponovno ušao u "egal" (10:10).

Varaždinci su nakon dvije kontre u 20. minuti došli do prvog vodstva na utakmici i kasnije prednosti od tri gola (10:13). Pogodio je tada Saša Ilić s minutom odmora nakon koje je njegova momčad ulovila priključak i od 23. minute zaostajala samo gol. Čužić je poravnao, a u sljedećem napadu svojim petim golom u prvom dijelu donio prednost Poreču, 16:15. No, nerješiva je enigma za porečke dečke bio je Kuduz i na poluvrijeme se otišlo s izjednačenim rezultatom (17:17).

Dvadeset sekundi, dvije kontre i Varaždin je ponovno bio u prednosti od dva gola odmah na otvaranju druge dionice. Kada je Čužić zapucao sedmerac, u protunapadu je Marčec pogodio za 19:23 i najveće vodstvo gostiju. Povukao je Thoss i sa tri gola u nizu donio poravnanje u 41. minuti (23:23). Ipak u zadnjih se deset minuta ušlo s rezultatom na varaždinskoj strani (27:29) . Uzavrele su tada strasti, krenuli su domaći na sve ili ništa, bili blizu novog izjednačenja, no kada je Mataijin sedmerac završio preko grede u 55. minuti počeo se nazirati slavljenik (28:31). Vratio je domaćinu tračak nade nakon toga Thoss svojim devetim golom, no gosti su nakon novog odvajanja dobili krila i odletjeli prema pobjedi. (Mladen PILAT)

Buzet - Medveščak NFD 36:28

Utakmica 15. kola: Buzet - Medveščak NFD 36:28 (18:11). Sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Klapež i Pervan (oba Trilj).

BUZET: Pobrić (1), Šverko 3, Prodan 4, Kisiček 1, Šćulac, Gašpar 6, Ljubotina 1 (1), Vukelić 3, Bašić, Jović (12+0), Kozina 9, Jakac 1, Ćosić 4 (1), Jerman (1), Vrkljan 4, Moranjkić.

MEDVEŠČAK NFD: Šimac 1, Ćosić 2, Puljić 6, Halužan 3, Kota 2, Marinčić 2, Pandža 4, Hadrović 2, Horvat (3), Mateljan, Radnić 6 (3), Sladoljev (5+0), Pavlović, Buhiniček.

Sedmerci: Buzet 2 (2), Medveščak NFD 3 (3). Isključenja: Buzet 10, Medveščak NFD 10 minuta.

Nakon četiri uzastopna poraza, rukometaši Buzeta konačno su prekinuli negativnu seriju iskalivši se na ekipi Medveščaka koja im nije bila dostojan suparnik. Prije samog susreta održana je mala svečanost te su Dušku Ljubotini, Ivanu Vrkljanu i Neni Gašparu povodom njihove posljednje utakmice u buzetskom dresu uručeni prigodni darovi.

Bilo je evidentno da su Buzećani odlično detektirali sve slabosti u igri gostiju, a pomalo iznenađuje podatak da Sirotićevi dečki u napadačkom dijelu sve do 25. minute nisu odigrali ni jednu od svojih uobičajenih akcija. Od plavog se dresa na najljepši način oprostio Vrkljan koji je na polovici drugog dijela jednu kontru zaključio piruetom i pobrao veliki aplauz okupljenog mnoštva (29:18 - 47'). (V. B.)

Spačva - Umag 30:25

Utakmica 15. kola: Spačva - Umag 30:25 (14:14). Sportska dvorana OŠ Bartola Kašića. Gledatelja 400. Suci: Cindrić i Gonzurek (oba Osijek).

SPAČVA: D. Stojanović (12+0), Stojnović 1, Kurtović 1, Androš, Oroz 6 (1), Baltić 1, Ma. Mišić, Šarenac 13 (2), Lasić, Mi. Mišić 2, T. Stojanović, Džijan, Tomašević 1, Rimac (1+0), Čutura 5, Smetiško.

UMAG: Milinković (7+0), Ravnić, Gadža 4, Lovrić 2, Bošnjak 3, Jerković 3, Stapar 3, Modrušan, Pahanić 6, Marić, Burnić, Merhar 3, Jotić 1.

Sedmerci: Spačva 4 (3), Umag 1 (0). Isključenja: Spačva 6 minuta.