Premijer liga rukometaša: Poreč - Moslavina 27:21

MASKIRANI OSVETNIK - Matija Perajica (M. MIJOŠEK)

Utakmica 25. kola Premijer lige rukometaša: Poreč - Moslavina 27:21 (11:10). SRC Veli Jože. Gledatelja 200. Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić (oba Rijeka).

POREČ: Car (10+2), Marić 1, Huljina 2, Perhat, Thoss 5, Gavrić, Perić 4, Deak 6 (1), Pribetić, Filipović, Perajica 8 (2), Medved 1 (1), Rađaković, Mihajlović (1+0).

MOSLAVINA: Vidoš 1, Pleše 2, Horvat 2, Podvalej, Lukes 2, S. Crnojević (2+0), Friš 1, Petrov 6, Kigl, L. Crnojević 7, Kristić (2+0)

Sedmerci: Poreč 5 (4), Moslavina 5 (2). Isključenja: Poreč 4, Moslavina 8 minuta.

U pretposljednjem kolu ovoga dijela prvenstva, rukometaši Poreča pred svojom su publikom upisali pobjedu protiv slabašne Moslavine i konačno prekinuli domaći post. No, sada još više peče prosuti bod u prošlom kolu kod Medveščaka budući da je Umag poražen kod Gorice te sada Porečani uoči posljednjeg kola za prvim susjedima zaostaju dva boda, te će nakon što odrade Vinkovce, u takozvanu ligu za ostanak.

Tu ne bi trebalo biti problema što su pokazali i sinoć protiv momčadi kakve ih uglavnom tamo očekuju. Bez obzira na zdravstvene probleme, a uoči susreta "bolovanje je otvorio" i Obranović, rukometaši Poreča odigrali su solidno, posebno drugo poluvrijeme te su na kraju rutinski odradili posao i stigli do pobjede. U toj se pobjedi istakao srčani Perajica sa osam postignutih pogodaka, mladi Deak potpisao je šest domaćih golova, ljevoruki bombarder Thoss njih pet, a valja pohvaliti i Cara koji je upisao 12 obrana od čega dva sedmerca.

Ohrabreni gosti vodili su u završnici prvog dijela s dva gola razlike te je sve izgledalo kao da će imati prednost i na odmoru, a onda su  porečki rukometaši bljesnuli i brzopotezno s dva gola Deaka i petim golom Perajice zaključili prvih pola sata igre vodstvom od 11:10.

Nastavak je donio konkretniju domaću igru i očigledan pad kod protivnika, te je pogodak Perajice označio početak odvajanja koje je petnaest minuta do kraja susreta prvim pogotkom Huljine naraslo na "plus 5" (19:14). Pokazalo se kasnije da je time i priča oko pobjednika bila riješena budući da su domaći rukometaši bez većeg problema susret priveli kraju.

Gorica - Umag 29:21

Susret 25. kola: Gorica - Umag 29:21 (14:13). Dvorana SSŠ V. Gorica. Suci: Gubica, Milošević.

GORICA: Lončar, J. Dijanić, Sladoljev (14+2), Ceković 10 (2), Borić, Ferenčina 2 (2), Laljek 5 (1), Krstanović 2, Barišić, M. Dijanić, Vladušić 2, Vučićević 1, Goršeta, Bura 2, Pandža 3, Buhiniček 2.

UMAG: Sorić (3+1), Milinković (1), Burnić (1), Buvinić 2, V. Ravnić 6 (1), Sever 3, Maros, Petričević 1, Bošnjak 4, Stapar 2, Matanović 1, Ćosić 2, Beliga, Ružić, Sinčić.

Sedmerci: Gorica 6 (5), Umag 3 (1). Isključenja: Gorica 2, Umag 6 minuta.

Buzet - Spačva 20:23

Buzet - Spačva 20:23 (11:12). SD Buzet. Suci: Kober i Sunajko.

BUZET: Pobrić (12), Jović, Krbavčić (0+2), Šverko, Fistonić 2, Zonta 2, Prelac, Prodan 1, Savić, Šćulac 2, Filipović 4, Bašić 3, Šegota, Kisiček 2, Galijot 3, Jelušić 1.

SPAČVA: Rimac, D. Stojanović (11), T. Stojanović, Jurić 2 (1), Androš, Babić 4, Omrčanin, Kružić 4, Mišić, Šljaković 3, Vukušić 2, Karaula 6, Ranogajec 1, Nađ 1.

Sedmerci: Buzet -, Spačva 3 (1). Isključenja: Buzet 6, Spačva 2 minute. (M. PILAT)