Premijer liga rukometaša: Medveščak - Buzet 25:29

Teo Prodan (S. ŽULIĆ)

Predvođeni odličnim Ljubotinom, rukometaši Buzeta ostvarili su drugu uzastopnu pobjedu zasluženo svladavši ekipu Medveščaka na gostovanju. Nakon početnog vodstva gostiju od 1:0 i 2:1, domaći rade seriju od 3:0 na koju Buzećani ekspresno uzvraćaju istom mjerom te u 9. minuti imaju minimalno vodstvo na svojoj strani (4:5). Središnji period prvog dijela igrao se "gol za gol" gdje je Radnić vukao "medvjede", a Ljubotina, Šverko i Kozina nisu dozvolili da se Zagrepčani odlijepe (10:9 - 16'). U naredne tri minute gosti su zaslugom riječkog dvojca Ljubotina - Kozina ponovno postigli tri uzastopna gola i prednost opet vratili na svoju stranu (10:12 - 19'). Do odmora Sirotićevi su dečki uspjeli povisiti svoje vodstvo za još jedan pogodak.

Iako su pogotkom Kozine početkom drugog dijela "plavi" imali i "plus četiri" (12:16 - 31'), domaći su polako počeli topiti prednost gostiju i u 37. minuti stigli na samo pogodak zaostatka (16:17). U tim je trenucima Kos držao Medveščak u igri (17:18 - 38'), ali Ćosić, Ljubotina i Kozina serijom 4:0 donose svojoj ekipi najveću prednost u dotadašnjem dijelu susreta (17:22 - 42'). Uspijevali su gosti držati prednost na svojoj strani i pogotkom Vrkljana u posljednjih deset minuta krenuli s četiri gola "viška" (21:25 - 50'). Zgoditkom Ćosića Sirotićevi momci ponovno su vratili plus pet (22:27 - 53'), no Medveščak se serijom 3:0 ponovno vraća u utakmicu (25:27 - 57'), ali dalje od troga nisu stigli.

Utakmica 2. kola: Medveščak - Buzet 25:29 (12:15). SD Sutinska Vrela. Gledatelja 200. Suci: Emanović, Mikić (oba Špivice).

MEDVEŠČAK NSD: Šimac 2, Puljić 1, Halužan 1, Ćosić, Kota, Marinčić 3, Pandža, Kelemen 2, Horvat, Mateljan, Radnić 7, Sladovljev (16+1), Pavlović 3, Buhiniček, Kos 6.

BUZET: Pobrić (4), Šverko 2, Prodan, Kisiček 1, Šćulac, Bašić, Ljubotina 9, Vukelić 2 (2), Jović (4), Kozina 8, Jakac, Ćosić 5 (1), Jerman, Vrkljan 2, Poniš.

Sedmerci: Buzet 4 (3). Isključenja: Medveščak 6, Buzet 2 minute. (V. BOŽIĆ)