Premijer liga rukometaša: Karlovac - Buzet 27:22

(M. MIJOŠEK)

Utaklmica 23. kola Premijer lige rukometaša: Karlovac - Buzet 27:22 (11:11). SD Mladost. Gledatelja: 400. Suci: Vedran i Vanja Banović (oba Požega)

KARLOVAC: Šnajder, Huljina 1, Ribar, Štrucelj 2, Domagoj Smojver, Perajica 6, Dominik Smojver 2, Požega 1, Crnković, Hadrović 1, Obranović, Bačić 4, Batinić 10 (5), Karić (15+0), Glumac (0+1), Prezelj (0+2

BUZET: Pobrić (1+0), Šverko 2, Prodan, Kisiček, Moranjkić, Prskalo 1, Matanović 3, Vukelić, Bašić, Jović (9+0), Buneta 4, Jakac, Ćosić 11 (6), Dunato 1.

Sedmerci: Karlovac 5 (5), Buzet 9 (6). Isključenja: Karlovac 10, Buzet 8 minuta.

Nažalost po Buzećane, od svih odigranih premijerligaških susreta, momčad Karlovca bila je jedina koja je, kao domaćin, uspjela osvojiti bodove. Loše su Buzećani otvorili susret, zabivši svoj prvi pogodak tek u sedmoj minuti (3:1), no samo četiri minute kasnije, golovima Ćosića i Prskala izjednačuju rezultat (3:3).

Domaći vratar Klarić bio je vrlo raspoložen u prvih dvadesetak minuta obranivši čak sedam lopti, tako da rezultat 6:6 nije izgledao nimalo loše. Minutu kasnije, trećim uzastopnim pogotkom Bunete, gosti prvi put prelaze u vodstvo (6:7) koje je moglo biti i izraženije da drugi vratar Karlovčana, Pezelj, nije obranio Ćosiću čak dva sedmerca.

S druge strane, i vratar Jović zaustavio je sedam lopti domaćim igračima, što je bilo dovoljno da se na odmor ode s neriješenim rezultatom (11:11). Početkom nastavka svaka je momčad postigla po pogodak (12:12 - 33') da bi se domaći s tri uzastopna gola odvojili na "plus 3" (15:12 - 37'). Jedanaest minuta kasnije njihova prednost porasla je za još jedan pogodak (20:16 - 48') jer je u gostujućim redovima bilo, izuzev donekle Ćosića, premalo raspoloženih igrača.

Domaći su bez većih problema održavali četiri gola prednosti na svojoj strani, a kad je Štrucelj u 57. minutu pogodio za 25:21, bilo je jasno da će bodovi ostati u Karlovcu. (V. BOŽIĆ)

Bjelovar - Umag 26:29

Utakmica 23. kola Premijer lige rukometaša: Bjelovar - Umag 26:29 (13:14). SŠD Bjelovar. Gledatelja 500. Suci: Hunjadi i Zečević.

BJELOVAR: Prvonožac (6+0), Iv. Gašparović, Valinčić 3 (1), Ezgeta 4, Jurišić, Rajić, Golec, Nreca, Vidaković 4, Janđel (2+1), Šimunović 8, Udžbinac, Ig. Gašparović 4, Fiala 1, Javor, Tandara 2.

UMAG: Milinković (3+2), Ravnić 2, Gadža 5, Lovrić 1, Vučko 2, Bošnjak, Jerković 4, Stapar 1, Modrušan (14+0), Pahanić 9 (5), Merhar, Jotić 5.

Sedmerci: Bjelovar 4 (1), Umag 6 (5). Isključenja: Bjelovar 8, Umag 4 minute.