Premijer liga rukometaša: Gorica - Buzet 35:26

Ivan Ćosić, Buzet (M. MIJOŠEK/arhiva)

Nakon uvjerljivog poraza u Velikoj Gorici sve je izglednije da će se rukometaši Buzeta ove sezone naći u Ligi za ostanak, gdje će im društvo praviti i Gorica, koja ih je svladala prvi put otkad ove momčadi zajedno nastupaju u Premijer ligi.

Odlično su dečki Darka Dunata otvorili ovu utakmicu te su pogotkom Bunete i trima uzastopnim Prskala stekli vodstvo 4:1 (6'). Nakon tih početnih trenutaka domaći se bude, koriste promašeni sedmerac Ćosića i isključenje Šverka te serijom 5:0 preokreću rezultat i sredinom poluvremena stižu u vodstvo (9:6 - 15').

Igrom "gol za gol" Velikogoričani su održavali tri pogotka prednosti na svojoj strani sve do 25. minute i rezultata 12:9, da bi potom golovima Laljka, Seferovića i Cekovića istu podigli na osjetnih "plus 6" (16:10 - 28').

Ponovo bolja igra gostiju u otvaranju nastavka koji su zaslugom "probuđenog" Ćosića smanjili zaostatak na podnošljivijih 18:15 (36'). No, samo šest minuta kasnije domaći serijom 4:1 ponovo bježe na šest pogodaka prednosti (22:16), oduzimajući Buzećanima nadu u preokret.

Kako je susret odmicao sve je više postajalo jasno da će bodovi ostati u Velikoj Gorici, a to je nagovještavao i rezultat na semaforu iz 49. minute na kojem je stajalo okruglih "plus 10" (27:17). Do kraja susreta gosti su neznatno smanjili svoj zaostatak, no pobjednik nije dolazio u pitanje.

Utakmica 21. kola: Gorica - Buzet 35:26 (16:11). Dvorana srednje strukovne škole. Gledatelja: 300. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na Moru).

GORICA: Petrić, Ceković 2, Ferenčina 4 (1), Laljek 8, Senta 1, Petković 1, Bonić 7, Karlović, Krstanović 1, Dijanić (0), Seferović 8 (2), Sladoljev (10+0), Skaramuca 1, Nikić, Turan 2, Bura.

BUZET: Pobrić (2+0), Šverko 1, Prodan, Kisiček, Moranjkić 1, Prskalo 6, Matanović 4, Vukelić 2, Šćulac, Jović (3+0), Buneta 7, Jakac, Ćosić 5 (2), Dunato.

Sedmerci: Gorica 3 (3), Buzet 3 (2). Isključenja: Buzet 4 minute. (V. Bo.)

Marina K. - Umag 20:19

Utakmica 21. kola: Marina Kaštela - Umag 20:19 (9:10). Dvorana Sokolana. Suci: Gladović i Volejnik.

MARINA KAŠTELA: Pepur, Olivari, Šindik, Markota 3, Vukić, Ševo 2, Dželalija 5, Perkušić, Bujas 5, Galić, Jukić 2, Babić, Družijanić, Ivanišević, Sakić 3.

UMAG: Milinković, Ravnić 1, Gadža 6, Lovrić, Vučko 2, Bošnjak 1, Jerković 1, Stapar 3, Modrušan, Pahanić 5, Beliga, Burnić, Merhar, Jotić.

Sedmerci: Marina Kaštela 3 (2), Umag 6 (4). Isključenja: Marina Kaštela 6, Umag 6 minuta.