Premijer liga rukometaša: Gorica – Buzet 26:31

Radnić je doveo svoju momčad do osjetnije prednosti (S. ŽULIĆ)

Gorica – Buzet 26:31 (10:14). Dvorana srednje strukovne škole. Gledatelja: 250. Suci: Pavić, Torbarina (oba iz Zadra)

GORICA: Krstanović, Bura 1, Ferenčina 2, Laljek 7, Senta, Bonić 1, Vozab 3, Karlović, Dijanić (3+2), Seferović 5(3), Petrić (6), Debeljak, Goršeta, Matijević, Turan 7.

BUZET: Šverko, Prodan 2, Kisiček, Radnić 7, Gašpar 8(1), Vukelić 1, Pobrić, Jović, Kozina 4, Gudić 6, Pavletić (16+0), Fabijančić, Vrklan 1, Galijot 2.

Sedmerci: Gorica 3 (3); Buzet 1 (3). Isključenja: Gorica 2, Buzet 8.

U posljednjoj utakmici prvenstva pred razigravanje za plasman, buzetski su rukometaši, na čijim je vratima "zasjao" Pavletić sa 16 obrana, bez većih problema svladali momčad Gorice i ostvarili drugu pobjedu u nizu.

Da su nišanske sprave gostiju u otvaranju susreta bile malo bolje namještene, mogli su Buzećani imati i izraženije vodstvo, no tako je zaslugom Prodana, Kozine i Gašpara u 12-oj minuti na semaforu stajalo samo 3:5 u korist Sirotićeve momčadi.

Potvrda rečenog stigla je samo šest minuta kasnije kada su Radnić, Vrkljan i Gudić "namjestili" svoje ruke i serijom 4:0 doveli svoju momčad do osjetnije prednosti (4:9). Iako su u dva navrata imali i šest golova prednosti (6:12 i 8:14), "plavi" do kraja poluvremena promašuju dva sedmerca što je domaćinu omogućilo da do isteka 30-e minute smanji svoj zaostatak (10:14).

Ponajviše zaslugom raspoloženog Radnića, Buzećani su odlično otvorili drugu dionicu susreta i već u početnih sedam minuta nastavka svoje vodstvo dižu na velikih plus sedam (12:19).

Šest minuta kasnije, pogotkom Prodana gosti stižu do svoje najveće prednosti na utakmici (14:22), nakon čega Gorica radi seriju od 3:0 i svoj zaostatak spušta na podnošljivijih minus pet (17:22).

Do kraja susreta Buzećani su bez problema sačuvali stečenu prednost i stigli do nove pobjede te na pravi način okončali odličan drugi dio prvenstva u kojem su uspjeli osigurati željeno osmo mjesto. (V. BOŽIĆ)