Premijer liga rukometaša: Dubrava - Buzet 30:27

Držao priključak - Bruno Kozina (M. ANGELINI/arhiva)

Nakon uraganskog početka domaćih (4:0 - 5') gosti su se malo pribrali i golovima Kozine, Gašpara, Ćosića i Vrkljana zaostatak učinili malčice pristojnijim (8:5 - 12').

Kozina i Gašpar su uglavnom bili oni igrači koji su u buzetskim redovima uspijevali držati priključak s domaćinom pa je sedam minuta prije odlaska na odmor vodstvo Dubrave i dalje bilo "plus 3" (15:12 - 23'). Nekoliko obrana vratara Jovića omogućilo je Sirotićevim dečkima da u dva navrata stignu na "minus 2", posljednji put u 27. minuti (16:14), a priliku da još više pritisnu domaćine osujetio je njihov vratar Badžek.

Ono što nisu uspjeli u prvom djelu, "plavima" je pošlo za rukom početkom nastavka. Nakon što su u tri navrata bili na "minus 2", konačno je Kozina svoju momčad primakao do minimalnog zaostatka u 37. minuti, da bi minutu kasnije Ćosić pogodio za prvo izjednačenje na utakmici (20:20 - 38').

Na žalost Buzećana, domaći su na najbolji način iskoristili igrača više u polju i serijom 3:0 stigli do tri gola "viška" (23:20 - 44'). Deset minuta kasnije Dubrava je udvostručila svoju prednost (29:23 - 54') i praktički, šest minuta prije kraja, riješila pitanje pobjednika.

Utakmica 18 kola: Dubrava - Buzet 30:27 (17:14). SD Dubrava. Gledatelja: 200. Suci: Hunjadi i Zečević (oba iz Zagreba).

DUBRAVA: Grahovac (2), Vinković 3, Butorac 6, Bradić, Prka, Kljajić 5, Vida 1, Pavlović 5, Dumenčić 7 (3), Badžek (15), Čurić, Punčec 3, Henigman, Volar, Tomas, Mihaljević.

BUZET: Pobrić, Šverko, Prodan, Kisiček 1, Šćulac, Gašpar 5, Vukelić 4, Jović (16+0), Kozina 7, Jakac 1, Ćosić 6, Vrkljan 3, Fabijančić.

Sedmerci: Dubrava 3 (3). Isključenja: Dubrava 6, Buzet 10 minuta. (V. Bo.)