Premijer liga rukometaša: Đakovo - Umag 28:21

Lovro Jotić (M. MIJOŠEK)

Utakmica 7. kola Premijer lige: Đakovo - Umag 28:21 (13:8). Gradska dvorana. Gledatelja 1200. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na Moru).

ĐAKOVO: Rajković (3+1), Kovač 5, Nađ 4, Babić 4, I. Barberić, Lubar, Tot 3, Petrović, Šaravanja 1, Eskeričić 1, Klepo, Sučić (10+0), Šunda 1, Punda, T. Barberić 5, Pongračić 4 (1).

UMAG: Milinković (1+0), Ravnić 1, Gadža 1, Lovrić 3, Vučko 2, Bošnjak 2, Jerković 3, Stapar, Modrušan (7+0), Pahanić 1, Beliga, Merhar 4, Burnić, Jotić 4.

Sedmerci: Đakovo 1 (1), Umag 1 (0). Isključenja: Đakovo 6, Umag 2 minute.

Prvih desetak minuta proteklo je u pravom muškoj, čvrstoj igri plod čega je bio izuzetno mali broj pogodaka. Mreže su se samo četiri puta tresle, pri čemu su domaćini ostvarili 3:1 prednost. Istu se, kako je dvoboj odmicao, povećavali (6:3, 10:4) preko trolista Kovač-Nađ-Tot, koji gostima ne dozvoljava da se približe i ugroze im solidnu prednost, pri čemu su u obrani "ginuli" za svaku loptu, zatvarajući sve prilaze svojim vratarima.

Kako iskusnom Rajkoviću na golu i nije baš išlo, ispred mreže je stao Marko Ferdo Sučić koji je nanizao nekoliko obrana za očuvanje uobičajene rezultatske "razlike" nakon prvog poluvremena. U svom naumu da iznenade suparnika gosti jednostavno nisu uspijevali, pa otud golovi umaških igrača na "kapaljku". Preskromno za igračke vrijednosti "plavo-žutih" koji su u prošlom kolu iznenadili neporažene Karlovčane

Nastavak nije ponudio ništa novo, štoviše gosti ne uspijevaju učvrstiti svoju obranu zbog čega su i vratari ostali na skromnih osam obrana, a u napadu su bili neznatno djelotvorniji. Ni to Umažanima nije bilo dostatno da izbjegnu uvjerljiv poraz. Streljački raspoloženi domaćini kroz suparničku obrambenu zonu bez većeg su napora tresli mrežu nemoćnih Modrušana i Milinkovića. Koliko su gosti bili borbeni u ovom, nadasve korektnom odmjeravanju snaga, dijelom oslikava tek jedno njihovo isključenje. (M. G.)