Premijer liga rukometaša: Buzet - Spačva 29:27

Najefikasniji - Ivan Ćosić, Buzet (D. MATKOVIĆ)

U susretu 19. kola u kojem su domaći dečki igrali na mahove i onoliko koliko im je trebalo, ipak su bez većih poteškoća uspjeli upisati prvu domaću pobjedu na svom parketu u nastavku prvenstva.

Loš ulazak u utakmicu omogućio je vodstvo gostiju (0:2 - 3'), no golovima Prskala i Ćosića Buzećani u petoj minuti stižu do poravnanja (2:2). Mora se priznati da Dunatovim dečkima ništa nije polazilo za rukom u prvih deset minuta, a kad tome pridodamo i pet obrana vratara Stojanovića, bilo je jasno zašto je prednost bila na gostujućoj strani (3:5). Da "žuto-plavi" mogu mnogo bolje, pokazali su u naredne tri minute kad su serijom 4:0 prvi put na susretu stigli do vodstva (7:5 - 13').

Narednih su 12 minuta Buzećani uspijevali držati dva pogotka prednosti na svojoj strani (10:8 - 25'), da bi najprije Moranjkić, a potom Vukelić, Ćosić i Matanović podigli vodstvo svoje momčadi na "plus 6" (14:8 - 28'). Do kraja poluvremena vidjeli smo još tri pogotka tako da su domaći s osjetnom zalihom otišli u drugih 30 minuta (15:10).

Otvaranje nastavka zasigurno nije odigrano prema željama domaćeg trenera, jer su gosti serijom 3:0 smanjili svoj zaostatak na samo dva gola (15:13 - 34'). "Žuto-plavi" su ubrzo shvatili da pobjeda neće doći sama od sebe i serijom 5:0, koju je svojim obranama uvelike pripomogao vratar Jović, dolaze do svoje najveće prednosti u dotadašnjem dijelu susreta (20:13 - 40'). Goste veliki zaostatak nije obeshrabrio i deset minuta kasnije požrtvovnom igrom stižu do "minus 4" (25:21 - 50').

No, isključenje Šarenca šest minuta prije kraja bilo je pogubno za ambicije gostiju, jer su Buzećani ponovno stigli do velikih sedam golova prednosti (28:21 - 55'). Do kraja susreta domaći je trener pružio priliku i ostalim igračima s klupe, što su Vinkovčani iskoristili za ublažavanje poraza. (V. BOŽIĆ)

Utakmica 19. kola Premijer lige rukometaša. Sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo).

BUZET: Šverko, Prodan, Kisiček, Moranjkić 1, Prskalo 5, Matanović 8, Vukelić 2, Bašić, Jović (15+0), Buneta 4, Jakac, Pavletić (0+0), Ćosić 9 (3), Jerman, Dunato, Šćulac.

SPAČVA: Stojanović (12+0), Stojnović, Kurtović, Androš 5 (4), Andrijanić, Oroz 7, Ma. Mišić 4, Šarenac 4, Mi. Mišić 2, Šijaković 5, Čutura, Tomašević, Rimac.

Sedmerci: Buzet 3 (3), Spačva 4 (4). Isključenja: Buzeta 6, Spačva 8 minuta.