Premijer liga rukometaša: Buzet - Bjelovar 32:30

Deset golova u pobjedi - Mario Galijot (S. ŽULIĆ)

U svom drugom nastupu u ligi za plasman od sedmog do desetog mjesta rukometaši Buzeta lakše su od očekivanog svladali momčad Bjelovara i stigli do svoje četvrte uzastopne pobjede.

Otvaranje susreta proteklo je u znaku obostrano čvrstih obrana pa smo tako u prvih 12 minuta vidjeli tek osam golova, po četiri na svakoj strani (4:4 - 12'). Središnji period prvog dijela u potpunosti je pripao domaćim rukometašima, koji su napravili seriju od 7:1 i preko raspoloženih Galijota, Vrkljana i Radnića stigli do osjetne prednosti (11:5 - 22').

Igrom "gol za gol" domaći su bez većih problema održali stečeno vodstvo, ponajviše zahvaljujući raspucalom Galijotu koji je u prvih 30 minuta čak sedam puta pronašao put do mreže gostiju (16:10).

Otvaranje nastavka proteklo je u gotovo revijalnom tonu, a u takvom razvoju događaja ponovno su se bolje snašli domaći, koji nakon deset minuta igre stižu do visokih osam pogodaka prednosti (23:15 - 40'). Identičnu su prednost "plavi" imali i 11 minuta kasnije (29:21 - 51'), što im je usprkos velikom opuštanju pred kraj bilo više nego dovoljno za dva nova boda.

Sportska dvorana Buzet. Gledatelja 200. Suci: Bernobić, Kalčić (oba Rijeka).

BUZET: S. Pobrić, Šverko 1, Prodan, Kisiček, Radnić 3, Gašpar 4, Bašić, Vukelić 4 (3), N. Pobrić, Jović (3+0), Kozina 2, Gudić 3, Pavletić (6+0), Fabijančić, Vrkljan 5, Galijot 10.

BJELOVAR: Grkinić (4+0), Iv. Gašparović, Ezgeta 8 (3), Horvat 5, Vidaković 4, Jandel (7+1), Šimunović 2, I. Gašparović 6, Gotal 4, Fiala, Kontrec, Tandara 1.

Sedmerci: Buzet 4 (3), Bjelovar 3 (3). Isključenja: Buzet 6 minuta, Bjelovar 4 minute. (V. BOŽIĆ)