Premijer liga: Poreč-Varteks Di Caprio 40:14

Ilija Lovrinović, Poreč (Snimila Jelena PREKALJ)

Poreč je rutinski odradio obvezu, utakmicu u kojoj se pobjednik znao unaprijed. Momčad Poreča ostvarila je  najuvjerljiviju pobjedu od kada se natječe u Premijer ligi, prvi puta s više od 20 golova prednosti. Ujedno, Poreč je u današnjem dvoboju primio najmanje golova ikada, prvi puta manje od 15 tijekom svih 60 minuta igre. Već na poluvremenu imao je Poreč 15, a na kraju i najviših 26 golova prednosti.

Za sve to trener Saša Ilić nije ni morao koristiti usluge čak petorice prvotimaca, Mataije, Čorića, Buvinića i Čužića koji nisu ni ulazili u igru, te ozljeđenog Davida Miličevića koji je susret promatrao s tribina. Stoga su starteri ovoga puta bili Rađaković, Gruičić, Vozila, Ćosić i Lovrinović, a njih su odmarali mladi igrači Massimo Gašparini, Filip Perić i Marin Laković i sva su se trojica upisala u strijelce.

Poreč - Varteks Di Caprio 40:14 (20:5). Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 100. Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić (oba Rijeka).

POREČ: Sladoljev (9+1), Cvitković (4+0), Ćosić 9, Mataija, Gašparini 3 (1), Thoss 3, Čorić, Perić 1, Vozila, Petrić 1, Laković 4, Rađaković 6 (2), Lovrinović 7, Gruičić 6, Buvinić, Čužić.

VARTEKS DC: Varšić (3+0), Patrčević, Vujović, Hirš 1, Trojko 8 (5), Kokijer, Svetec, Marenčić 3, Dimitrijević, Valinčić 2, Tači, Levanić, Bačani, Grgić, Mlinarić.

Sedmerci: Poreč 3 (3), Varteks DC 6 (5). Isključenja: Poreč 10 minuta. (K. KLARIĆ)