Premijer liga: Nexe – Poreč 31:27

Tim Thoss, Poreč (J. PREKALJ)

Vrlo dobar otpor pružili su rukometaši Poreča Nexeu, na kraju izgubili sa zadovoljavajuća četiri gola. Sa suženim kadrom koji je trener Saša Ilić imao na raspolaganju koji je, izuzmemo li vratare, brojao svega devet igrača od kojih je Ilija Lovrinović igrao ozlijeđen, s obzirom da su ovom prigodom iz raznih razloga izostali Rađaković, Gruičić i Vozila, mala porečka „bojna“ hrabro se suprotstavila kvalitetnim Našičanima.

Domaćini su jednom pred kraj prvoga poluvremena, te u još tri navrata u uvodnih deset minuta drugoga dijela imali i najviših šest golova prednosti. No potom su sredinom drugog poluvremena Thoss s dva, te Miličević i Lovrinović s po jednim, odnosno ukupno četiri vezana gola do pred ulazak u završnih deset minuta smanjili zaostatak na svega dva gola (20:22). Taj su zaostatak uspjeli držati sve do zadnje minute kada Teo Čorić nije uspio pogoditi za minus jedan, te su Kozina i Lelić na kraju postavilii konačnih četiri razlike.

Odličnu utakmicu u dresu Poreča odigrao je Tim Thoss (šut 9/11), pratio ga je David Miličević (7/11), no nedostajao je još koji gol više Vedrana Mataije i Rudolfa Ćužića.

Utakmica 4. kola Lige za prvaka rukometaša: Nexe – Poreč 31:27 (15:10). Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Dražen Gladović i Gorane Volenik (oba Virovitica).

NEXE: Šunjić (6+0), Lelić (2), Pivac, Kozina 2, Bureš, Eter, Lelić 8 (3), Mrđenović 3, Varvodić, Knez 3, Slišković 4, Vujić 4 (1), Tomić 2, Božić-Pavletić 1, Obranović 2, Ivić 2.

POREČ: Sladoljev (5+1), Cvitković (3+0), Ćosić, Mataija 1, Thoss 9, Čorić 3, Petrić, Lovrinović 3, Buvinić 4 (1), Miličević 7, Čužić.

Sedmerci: Nexe 5 (4), Poreč 1 (1). Isključenja: Nexe 2, Poreč 8 minuta. (K. K.)