Premijer liga: Moslavina - Buzet 19:18

Duško Ljubotina (M. ANGELINI)

Utakmica 9. kola: Moslavina - Buzet 19:18 (10:5). SC Kutina. Gledatelja: 400. Suci: Mrvica (Biograd na Moru) i Jurinović (Zadar).

MOSLAVINA: Kristić (19), Vidoš 4, Sruk 2, Pleše 5, Lozina 1, Podvalej 1, Lukes, S. Crnojević, Friš 1, Petrov, Kligl, Klašnja, Orić 2, Mrkalj, L. Crnojević 1, Mihelke 2.

BUZET: Pobrić, Šverko, Prodan, Kisiček 1, Poniš, Gašpar 4, Ljubotina 3, Vukelić, Jović (11), Kozina 7, Jakac, Pavletić, Ćosić, Vrkljan 3.

Isključenja: Moslavina 4, Buzet 10 minuta.

Poprilično tvrdo i izjednačeno momčadi su otvorile utakmicu, pa su u prvih deset minuta igre postignuta svega četiri pogotka, po dva na svakoj strani (2:2 - 10'). Narednih šest minuta igre pripalo je domaćim rukometašima koji su iskoristili još jedno isključenje Sirotićevog sastava i serijom 4:0 došli do prve osjetljivije prednosti na susretu (8:4 - 21').

"Noćna mora" buzetskog sastava odvijala se i u nastavku utakmice, jer su domaći rukometaši u samo šest minuta stigli do ogromnih "plus osam" (14:6 - 36'). Kad je izgledalo da je pitanje pobjednika odlučeno, gosti se čudesno bude i u "urnebesnom i ludom" periodu kakav mogu kreirati samo Buzećani, od 37. do 52. minute rade nevjerojatnu seriju od 10:0 kojom potpuno okreću susret i dolaze do prednosti od dva pogotka (15:17). Ostavili su Sirotićevi dečki domaćine punih 15 minuta bez gola, dok su u napadu briljirali Vrkljan, Ljubotina i probuđeni Kozina.

Naravno, nije se moglo očekivati da će ta serija trajati do posljednjeg zvuka sirene i Moslavina s dva pogotka stiže do izjednačenja (17:17 - 54'). Nakon ova dva, domaći su postigli još dva gola kojima su dvije minute prije kraja otišli na dva razlike (19:17) što su, nažalost po goste, i uspjeli očuvati jer je vratar Kristić, nakon pogotka Kozine, obranio posljednji šut Ljubotine za izjednačenje. (V. Bo.)