Premijer liga: Dubrava - Umag 37:29

Diego Modrušan, vratar Umaga

Utakmica 9. kola. Dubrava - Umag 37:29 (22:13). Gradska dvorana. Gledatelja 500. Suci: Cindrić i Gonzurek (oba Osijek).

DUBRAVA: Grahovac (6+0), Kelemen 3, Vinković 6, Zirdum, Butoarac 3, Prka 1, Kljajić 2, Vida, Pavlović 6, Dumenčić 5 (2), Badžek (14+0), Ćurić 2, Maričić 2, Punčec 5, Henigman (2+0), Volar 2.

UMAG: Modrušan (5+0), Ravnić 5, Gadža 3, Lovrić 2, Vučko, Bošnjak 3, Jerković, Stapar 2, Vukotić, Pahanić 3 (1), Burnić (7+0), Merhar 4, Jotić 7.

Sedmerci: Dubrava 2 (2), Umag 1 (1). Isključenja: Dubrava 6, Umag 6 minuta.

Domaćini su u prvim minutama ostvarili početnu 2:0 i 3:1 prednost, a kako je vrijeme odmicalo, istu povećali u šestoj (5:2), te 7:4 nakon deset minuta igre. Sredinom prve dionice momčad Dubrave je preko raspoloženih strijelaca Domagoja Pavlovića (5), Marka Punčeca (5) i Ivana Dumenčića (4) udvostručila (10:5) prednost. Pridružili su im se i ostali suigrači koji su zaigrali, čak šestorica.

Na drugoj je strani vratar Modrušan bio na "streljani", bez prave pomoći u obrambenoj zadaći ostatka momčadi. U odnosu na njegove vratarske vrijednosti, tri obrane za prvog dijela susreta najbolje kazuje kakav su otpor gosti pružili strijelcima Dubrave. Zanimljivo da od osam pokušaja Bošnjak (6) i Jerković (2) se nisu upisali u listu strijelaca.

Nastavak nije ponudio ništa novoga, povoljnijeg za gostujući sastav koji nije pronalazio načina kako se suprotstavili igri suparnika. Sredinom drugog poluvremena domaćini su dohvatili najveću prednost od 12 golova (32:20) koju su održavali sve do same završnice kad su Jotić i Ravnić s po nekoliko pogodaka u nizu neznatno ublažili poraz. (Z. G.)