Premijer liga: Buzet - Varaždin 21:24

Najefikasniji u domaćim redovima - Mario Galijot (M. MIJOŠEK)

Rukometaši Buzeta upisali su treći ovosezonski poraz na domaćem parketu. Nakon "minus jedan" u srazu s Porečom i Goricom, Buzećani večeras poraženi i od Varaždina rezultatom 21:24. S čak četiri nerealizirana sedmerca, uz loš učinak čuvara mreže i niti jedno isključenje, rukometaši Buzeta nisu uspjeli stići do bodova s kojima bi se pomaknuli s nezavidne pretposljednje pozicije na ljestvici. S druge strane, Varaždinci su gostujućim trijumfom preskočili Umažane i Kaštelane te zasjeli na treću poziciju.

Prvi dio susreta protekao je u minimalnom vodstvu domaćih rukometaša koje u niti jednom trenutku nije iznosilo više od dva pogotka razlike, dok gosti niti jednom nisu imali rezultatsku prednost, uz samo jedno poravnanje na samom otvaranju (1:1 - 3'). Na odmor se tako otišlo pri rezultatu 9:8, da bi u nastavku Varaždinci nakon četiri izjednačenja uspjeli stići i do prvog vodstva (14:15 - 46'). Jelušić je već u sljedećem napadu svojim drugim pogotkom donio novo poravnanje, no više od toga Buzećani nisu uspjeli napraviti. Gosti su se odvojili najprije na "plus dva" (15:17 - 50'), potom i na "plus tri" (16:19 - 53'), a kad je pet minuta kasnije Šipić zabio za 19:23, i onim najvećim optimistima na tribinama bilo je jasno da će njihovi ljubimci iz ovog ogleda izići praznih ruku.

Utakmica 9. kola: Buzet - Varaždin 21:24 (9:8). Sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Cindrić i Gonzurek (oba Osijek).

BUZET: S. Pobrić, Šverko, Fistonić 1, Zonta, Prodan 1, Šegota, Šćulac 4, Filipović 2 (1), N. Pobrić 1, Jović (4), Vozila 1, Kisiček 3, Galijot 5 (1), Krbavčić, Jelušić 3, Kružić.

VARAŽDIN: Špikić (10), Šipić 3, Vučko 1, Zobec 5 (3), Horvat 4, Vincek, Meštrić, Vidaček 5, Črnila, Huđ 2, Vujović, Hirš, Trefil, Marčec 4.

Sedmerci: Buzet 6 (2), Varaždin 3 (3). Isključenja: Varaždin 8 minuta. (I. C.)