Premijer liga: Buzet nije uspio, Umag do pobjede

Ante Gadža, Umag (M. MIJOŠEK/arhiva)

Nije to bila predstava koja bi zadovoljila gledateljstvo, ponajprije zbog igre, ali i rezultata za koji su priželjkivali i očekivali da na kraju utakmice bude na strani domaćih rukometaša, Medveščaka, kod kojih su gostovali Umažani. Umaški je sastav pokazao više, no uz neočekivano puno grešaka uspjeli su ostvariti drugu gostujuću pobjedu koja ih ostavlja u gornjem domu ljestvice.

Za to što je prvih šest i pol minuta proteklo bez pogodaka ponajprije su zaslužni vratari Sladoljev i Modrušan, koji su imali po pet obrana. Prvi je mrežu svog donedavnog kluba zatresao Ante Gadža, a onda su gosti poslije dva izjednačenja domaćina stekli prednost od dva gola, koju su držali do sredine prvog poluvremena (5:3).

Iako kod Umažana nije bilo istaknutijeg strijelca, nakon 21. minute vodili su 8:5, iako su gosti mogli i do uvjerljivije prednosti, no Sladoljev je ukrotio sedmerce Gadži i Pahaniću. Slijedi obrat preko ubojitog Šokičića koji u tri iduće minute "medvjedima" donosi izjednačenje.

Igralo se potom "gol za gol", pri čemu su domaćini uspjeli prvu dionicu zaključiti s minimalnim vodstvom.

"Plavo-žuti" su preko Pahanića, Bošnjaka i Gadže ponovno došli do osjetnog (16:13) vodstva uz vrsne obrane Diega Modrušana. No, to nije pokolebalo domaćine, koji su nošeni odličnim obranama Sladoljeva ulovili priključak (19:19 - 55'). Međutim, tijekom te završnice Merhar, Stapar i Pahanić su usmjerili susret u korist svoje momčadi te se kući vratili s vrijednim bodovima.

Utakmica 11. kola Premijer lige rukometaša: Medveščak NFD - Umag 20:22  (11:10). Dvorana Sutinska vrela. Gledatelja 150. Suci: Bernobić i Kalčić (oba Rijeka).

MEDVEŠČAK NFD: Salamun, Radnić 4, Šimac 1, Ćosić 2, Puljić, Halužan, Kota, Pandža 1, Marinčić, Hadrović 2, Šokičić 8 (4), Mateljan, Pavlović 2, Buhiniček, Sladoljev (12+2).

UMAG: Milinković, Ravnić, Gadža 4, Lovrić 1, Vučko 1, Bošnjak 1, Jerković, Stapar 3, Modrušan (15+0), Pahanić 6 (4), Beliga, Burnić, Merhar 4, Jotić 2.

Sedmerci: Medveščak NFD 5 (4), Umag 6 (4). Isključenja: Medveščak NFD 12, Umag 6 minuta. (M. G.)

Golovima Šverka i Gašpara Buzećani su u Đakovu na najbolji način otvorili susret, a kad su se raspoloženom dvojcu pridružili Kozina i Ćosić, gosti u ranoj fazi utakmice stižu do lijepe prednosti (2:5 - 11').

No, radost je bila kratkog vijeka, jer su domaći serijom 4:0 preokrenuli rezultat i prvi puta u 16. minuti stigli do minimalnog vodstva (6:5). Nakon perioda igre "gol za gol" i nekoliko izjednačenja, Đakovčani su golovima Pongračića, Kovača i Tota u tri navrata stigli do dva gola prednosti, posljednji put u 25. minuti (11:9). Nedugo nakon toga domaći dečki povisuju svoje vodstvo i, na žalost gostiju, na odmor odlaze s četiri pogotka prednosti (15:11).

Golovima Vukelića, Šverka i Gašpara gosti serijom 4:1 u prvih šest minuta nastavka stižu do minimalnog zaostatka (16:15 - 36'). Gašpar i Kozina vukli su svoju momčad koliko su mogli, no izostala je pripomoć suigrača i Đakovčani u rasponu od samo dvije minute rade seriju 3:0 i ponovno odlaze na "plus 4" (22:18 - 46'). Stečenu prednost domaći su bez većih problema održali do kraja susreta i zasluženo stigli do pobjede.

Utakmica 11. kola Premijer lige rukometaša: Đakovo - Buzet 28:24 (15:11). Gradska dvorana. Gledatelja: 700. Suci: Cindrić i Gonzurek (oba Osijek).

ĐAKOVO: Kovač 3, Nađ 2, Babić, I. Barberić, Lubar 3, Tot 6, Petrović, Šaravanja 1, Eskeričić, Klepo, Sučić, Šunda 1, Punda 1, T. Barberić 3, Pongračić 8 (2), Rajković (15).

BUZET: Pobrić, Šverko 2, Prodan, Kisiček, Gašpar 7, Ljubotina, Vukelić 3, Moranjkić, Jović (9+1), Kozina 9, Jakac, Ćosić 2, Vrkljan 1.

Sedmerci: Đakovo 3 (2). Isključenja: Đakovo 4, Buzet 8 minuta. (V. Bo.)