Premijer liga: Buzet - Đakovo 23:23

Nikola Šverko, Buzet (D. MATKOVIĆ)

Utakmica 2. kola Premijer lige rukometaša - za ostanak: Buzet - Đakovo 23:23 (11:14). Sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Lovrić i Tanasić (oba Zagreb).

BUZET: Pobrić, Šverko 1, Prodan, Kisiček, Šćulac, Prskalo 3, Matanović 5, Vukelić 2, Bašić, Jović (10), Buneta 4, Jakac 2, Ćosić 6 (2), Jerman, Zonta.

ĐAKOVO: Miletić, Perić, Rebić, Nađ 2, Barberić, Lubar 4, Tot 3, Petrović, Šaravanja 1, Eskeričić 3, Klepo, Gagulić (12+2), Punda 5, Goluža, Pongračić 5 (3).

Sedmerci: Buzet 4 (2), Đakovo 3 (3). Isključenja: Buzet 4, Đakovo 8 minuta.

S obzirom na ono što se većim dijelom susreta događalo na parketu, Buzećani mogu biti itekako zadovoljni osvojenim bodom. Čvrsta i pokretljiva obrana gostiju na čelu s izvrsnim Gagulićem na vratima poprilično je uneredila napade Buzećana koji su teško pronalazili put do mreže Đakovčana (3:5 - 9'). Sreća po domaći sastav da napad gostiju nije bio na nekom posebnom nivou, jer bi njihova prednost na polovici prvog dijela vjerojatno bila izraženija (7:15 - 16'). Najraspoloženiji u "plavo-žutim" redovima bio je Matanović, no ni on nije uspijevao svaki put nadmudriti gostujućeg golmana kao što je to bio slučaj s nerealiziranom kontrom za izjednačenje (8:9, 22'). Ne možemo reći da su Buzećani u nečemu potpuno podbacili, ali obrana gostiju bila je ta koja je činila prevagu u prvih 30 minuta.

Osam minuta igre u nastavku gostima je bilo dovoljno da iskoriste nekoliko pegula Buzećana i odvoje se na osjetnih "plus 6" (12:18). Nešto veći angažman u obrani sredinom drugog dijela omogućio je domaćim dečkima da serijom 5:0 smanje zaostatal (17:18 - 45') i ponovno učine susret neizvjesnim. Nakon početnih 1:1, Buzećani na krilima publike tek u 48. minuti stižu do drugog poravnanja na susretu (19:19), nakon što je Matanović poentirao iz kontre. Dvije minute kasnije Vukelić dovodi svoju momčad u vodstvo (20:19 - 50') za odličnih 12 minuta igre u kojem su Buzećani postigli osam, a primili tek jedan pogodak. U igri živaca u posljednjih deset minuta, tuga i radost ostale su podjednako podijeljene na obje strane budući da je Šverko 30 sekundi prije kraja pogodio za konačnih 23:23. (V. BOŽIĆ)