Premijer liga: Buzet - Bjelovar 33:30

Raspoložen  - Vlado Matanović (D. MATKOVIĆ)
Raspoložen - Vlado Matanović (D. MATKOVIĆ)

Utakmica 8. kola Premijer lige rukometaša - za ostanak: Buzet - Bjelovar 33:30 (14:14). Sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Pavić i Torbarina (oba Zadar).

BUZET: Šverko, Prodan, Moranjkić, Prskalo 5 (1), Matanović 10, Vukelić 4, Bašić 1, Jović (11+1), Buneta 5, Jakac 1, Ćosić 6, Jerman (2), Šćulac 1.

BJELOVAR: Prvonožac, Valinčić 3, Grbavac, Jurišić, Rajić 3, Šimunović 8, Jukić, Vidaković 6, Janđel (10+2), Markanović, Fiala 4 (1), Tandara 6.

Sedmerci: Buzet 3 (1), Bjelovar 4 (1). Isključenja: Buzet 14, Bjelovar 12 minuta.

Pobjedom protiv Bjelovara rukometaši Buzeta i teorijski su potvrdili ostanak u ligi svladavši žilave goste tek u smiraju susreta. Od samog su početka utakmice gosti detektirali otkud im prijeti najveća opasnost te su dubokim izlascima na Prskala remetili domaće napade (5:5 - 8'). Obrane ni na jednoj strani nisu bile na visini zadatka, pa su pogoci padali gotovo u svakom napadu (9:9 - 14'). U drugom dijelu prvog poluvremena vidjeli smo nešto više tehničkih pogrešaka i nerealiziranih napada "žuto-plavih", pa su gosti stigli do dva gola prednosti (11:13 - 25'). Serijom 3:0 Dunatovi su dečki preokrenuli rezultat u svoju korist (14:13 - 29'), no na odmor se ipak otišlo u egalu, s obzirom da je vratar Janđel obranio sedmerac Buneti.

Iako s igračem manje, Buzećani početkom nastavka ponovno rade seriju 3:0 i prvi put na susretu imaju tri pogotka prednosti (17:14 - 33'). Goste to nimalo nije obeshrabrilo i boljom igrom u narednih sedam minuta ponovno stižu do izjednačenja (20:20 - 40').

Zaprijetili su Bjelovarci i rezultatskim odvajanjem, no zapucani sedmerac, nerealizirana kontra i vratar Jović spriječili su ih u tome (24:24 - 49'). Dvije bravurozne intervencije Jovića kod igrača manje domaćih omogućile su raspoloženom Matanoviću da svoju momčad ponovno odvede na "plus tri" (29:26 - 55'). Lišeni usluga Prskala zbog trećeg isključenja u 57. minuti Ćosić je preuzeo odgovornost i održavao tri gola prednosti na buzetskoj strani (32:29 - 58'). Do kraja utakmice bilo je jednostavno premalo vremena da se gosti dokopaju barem boda. (V. BOŽIĆ)