Pravovremeno buđenje

Karlo Jakac (M. ANGELINI)

Rukomet - utakmica 3. kola Premijer lige - Lige za ostanak: Buzet - Bjelovar 30:25 (13:11). Sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Gubica i Milošević (Osijek).

BUZET: Pobrić (4), Šverko 1, Grižančić 3, Bašić, Jakac 6 (3), Prodan, Deak 3, Matanović 11 (2), Šćulac 1, Prelac, Jović (7+0), Dunato 1, Kisiček, Galijot 4, Prša, Jerman (2).

BJELOVAR: Prvonožac (0+0), Gašparović 2, I. Jurišić, Ezgeta 8 (2), Nreca 2, Uršanić, Vidaković, Meštrić (3+0), Šimunović 3, E. Fiala, R. Fiala 4, Grbavac, F. Jurišić 2, Semek, Tandara 4.

Sedmerci: Buzet 5 (5), Bjelovar 2 (2). Isključenja: Buzet 10, Bjelovar 14 minuta.

U svom prvom ovogodišnjem domaćem nastupu u Ligi za ostanak, rukometaši Buzeta, izuzev prvih 15 minuta, odigrali su vrlo dobru partiju i na kraju zasluženo svladali goste iz Bjelovara. Vrlo su loše i nekoncentrirano domaći otvorili susret, što su gosti objeručke prihvatili povevši 4:0 (7'), što je domaćeg stratega nagnalo da već u ranoj fazi dvoboja pozove minutu odmora. Stvari se po Buzećane do sredine prvog dijela nisu mijenjale nabolje (4:8 - 15'), a igru koju su u tom periodu prikazali, teško je vidjeti i na niželigaškim parketima. U narednih pet minuta "plavi" su pokazali neusporedivo više nego u prvoj četvrtini susreta te su golovima Matanovića, Jakca i Galijota uspjeli stići do minimalnog zaostatka (8:9 - 20'). U tim su trenucima Sirotićevi dečki "živjeli" od Matanovićevih golova s krila, a u 23. minuti isti je igrač i po prvi puta poravnao rezultat (10:10). Tri minute prije odlaska na odmor, najstariji igrač na parketu, Grižančić, dovodi Buzećane do prvog vodstva (12:11 - 27'), koje su "plavi" do odmora povećali za jedan pogodak.

Posljednjih petnaest minuta prvog dijela, u kojem su Buzećani serijom 8:2 preokrenuli rezultat bila je igra kakvu je dvjestotinjak okupljenih gledatelja željelo vidjeti i u nastavku. Iako su imali mnoštvo prilika povisiti svoju prednost, ponajviše zahvaljujući smušenosti u obrani, domaći to čine tek u 38. minuti (16:13). No, u narednih su sedam minuta naplatili dvije uzastopne obrane Pobrića te golom Jakca otišli na "plus pet" (22:17 - 45'). Bjelovar je priprijetio smanjivši zaostatak za dva zgoditka, no sinoć neprikosnoveni Matanović potpomognut Grižančićem i Jakcem podiže na "plus 6" (27:21 – 55) i rješava pitanje pobjednika. (V. BOŽIĆ)