Porecani nadigrali Buzecane

Porec – Buzet 28:24 (14:15). Dvorana SRC «Veli Jože». Gledatelja 20. Suci: Vladimir Grubor (Porec) i Adi Žepcan (Umag).

POREC
: Grd, Jablan, Prelac, Mataija 5, Crnic 4, Krajinovic 6, Radakovic 6, Thoss 1, Milicevic 5, Gudic 1.

BUZET
: Petric, Pavletic, Jovic, Vrkljan 2, Šverko 2, Horvat 3, Sirotic 1, Šunjic 3, Vukelic 4, Gašpar 3, Ljubotina 1, Mavrovic 2, Vozila 2, Dragicevic 1.

Tko god ne vjeruje da se rukometaši «Poreca» i «Buzeta» pripremaju u «paklenim» uvjetima trebao je u srijedu doci pogledati prvu ovosezonsku pripremnu utakmicu dvaju istarskih premijerligaša u «sauni» po nazivu dvorana SRC «Veli Jože», koja je zapocelo dok je sunce još visoko s neba pržilo zemlju, u 16.30 sati. A samo par stotina metara dalje porecki spomenik sporta zvan Žatika, u koji sport ovih ljetnih mjeseci ulazi samo u iznimnim slucajevima, zjapio je prazan.

Rezultatski prvi dio prvog poluvremena momcadi su se izmjenjivale u vodstvu sa po golom prednosti da bi u završnici prvih 30 minuta igre gosti u cetiri navrata imali i tri gola prednosti. Nastavak je medutim bio u znaku domacina koji je od zadnjeg tijesnog rezultata 18:17 serijom 6:0 otišao na 24:17 i sedam golova prednosti imao u još tri navrata. (K. K.)