Porec - Zamet 29:27

Neocekivanu uzbudljivu završnicu imao je regionalni derbi u kojem su se rukometaši «Poreca» ipak ocekivanom pobjedom oprostili od svojim simpatizera u sezoni koja je na izmaku.

U prvom poluvremenu razigranim i raspucanim Porecanima igraci «Zameta» jednostavno nisu mogli parirati. U prvom su poluvremenu porecki rukometaši ostavili goste na svega devet postignutih golova, zaustavivši pri tom i glavne «figure» zametske momcadi, Ivankovica koji nije postigao ni jedan gol iz igre, te Hrvatina.

Momcad iz «Velog Jože» nije najbolje ušla u drugi dio. Malo po malo «Zamet» je «glodao» prednost Porecana, te od 45. minute i svog zaostatka 19:24 u narednih osam minuta serijom 7:1 stigao do svog prvog i jedinog vodstva 26:25, a u naredne tri minute imao i cak dva neuspješna napada za «plus dva».

Domaci trener Brcic u završnih je deset minuta na parket ipak vratio udarnu postavu koja je do minutu i pol prije kraja vratila vodstvo «Poreca» od «plus jedan» (28:27). Tocku na pobjedu Porecana stavio je Galijot.

Utakmica 29. kola Premijer lige rukometaša:
Porec – Zamet (Rijeka) 29:27 (17:9). Dvorana SRC «Veli Jože». Gledatelja 250. Suci: Igor Barle i Saša Vucic (oba Zagreb).