Porec - Medimurje 17:25

Jednu od najgorih domacih premijerligaških utakmica uopce, a napadacki sigurno najgoru, odigrali su rukometaši Poreca s Medimurjem, koje je slavilo zasluženu pobjedu, drugu godinu za redom, u "Velom Joži".

Nevjerojatan podatak predstavljaju svega cetiri postignuta gola Porecana u prvom poluvremenu, što nije lako naci u rukometnim statistikama.

Sam pocetak susreta nije ukazivao na takav krajnji rasplet i potop poreckih rukometaša. Poveli su domacini u prvih sedam minuta igre 3:1, dok su Cakovcani u prvih desetak minuta svega jednom uspjeli poentirati. Medutim, u tom periodu rukometaši "Poreca" jednostavno nisu znali "naplatiti" odlican ulazak u ogled svog vratara Nikole Jablana koji je kao starter na vratima zamijenio bolesnog Alena Grda i nanizao cak sedam obrana. Ono što su u nastavku na terenu, pogotovo napadacki radili Porecani teško je opisati, jer lopta kao da im je bila neprijatelj. Nevjerojatan broj tehnickih pogrešaka, krivih dodavanja, "u bunar" bacenih lopti i promašaja, te par pogodenih vratnica, uz loš povratak u obranu da bi se branile kontre omogucili su gostima vrlo lagan preokret.

Ovom prigodom "Porecu" na utakmici nije pomoglo ni srcano bodrenje najglasnijih poreckih navijaca "Šajeta" koje su se nakon cetiri i pol godine ponovno pojavile na jednoj rukometnoj utakmici.