Porec - Göppingen 18:33

Rukometaši Poreca ocekivano su u cetvrtak poraženi u prvoj utakmici Istria handball cupa, medunarodnog turnira rukometaša koji se, nakon dvije godine održavanja u Porecu, od ove godine preselio u novigradsku sportsku dvoranu.

Od ozljedama pogodenih i nekompletnih Porecana uvjerljivim je rezultatom bolji bio njemacki Göppingen, klub iz samog vrha Bundeslige i aktualni pobjednik EHF kupa, drugog po vrijednosti europskog klupskog natjecanja. Porecki su rukometaši snažnoj njemackoj momcadi pružili otpor u okviru svojih trenutnih mogucnosti, trudili se parirati koliko im je trenutna sprema i kvaliteta kadra dozvoljavala. Unatoc na koncu i više nego uvjerljivom porazu veci dio utakmice držali su se na zadovoljavajucem zaostatku od desetak golova sve do završnih 20 minuta igre, kada više jednostavno nisu imali snage suprotstaviti se spremnijem suparniku pa su Nijemci do kraja i napravili uvjerljivu prednost koja je tri minute do kraja iznosila i najviših "plus 17" (33:16).