Porec - Croatia osiguranje 28:35

Porecki rukometaši ocekivano nisu uspjeli iznenaditi daleko kvalitetnije "Croatia osiguranje" koje je slavilo sigurnu pobjedu. Pred ispunjenim tribinama "Velog Jože", odigrali su odlicnih 25 minuta tijekom kojih su bili potpuno ravnopravan suparnik renomiranom gostu.

Domacini su u petoj minuti imali i vodstvo 3:1, zadnji put vodili su u 12. minuti (6:5), a u 25. minuti zaostajali tek jedan gol (9:10). No, tada se dogodio prijelomni trenutak utakmice, kada je iskljucenjem Galijota do kraja prvoga dijela "pukla" cvrstoca igre Porecana. Na njihovu nesrecu, i Pešic je bio raspoložen na suparnickim vratima što je gostima u nastavku omogucilo niz lakih golova.

U završnih pet minuta prvoga dijela te u pocetne dvije minute nastavka "CO Zagreb" je napravio seriju 8:1 i od svog spomenutog vodstva 10:9 otišao na ogromnih 18:10 s cime je pitanje pobjednika prakticki bilo zakljuceno.

U završnoj cetvrtini imali su porecki rukometaši vrlo zapažen period kada su se do 54. minute spustili na svega "minus pet" (23:28), ali je tada trener gostiju Ivica Obrvan pozvao minutu odmora i posložio stvari nakon cega su Gojun i Štrlek golovima ponovno podigli vodstvo "CO Zagreba" (30:23) koji je utakmicu mirno priveo kraju.

Dvorana SRC-a "Veli Jože". Gledatelja 1.000. Suci: Robert Bernobic i Nikša Kalcic (oba Rijeka).

POREC: Sladoljev (8+1), Tomaic (1+0), Tarabochia 8 (1), Mataija 3, Galijot 3, Vujic 5, Perhat 1, Coric 1, Šimicic, Žužic, Beganovic, Gudic, Radakovic 1, Thoss 3, Topic, Milicevic 3.

CROATIA OSIGURANJE: Pešic (13), Šego (2), Škof (2+0), Maric, Kopco 1, Stepancic 4, Kopljar 4, Matulic, Jaškic 1, Špiler 7, Gojun 3, Štrlek 9 (3), Bogunovic 1, Balic 1, Gal 4.Sedmerci: Porec 2 (1), Croatia osiguranje 4 (3). Iskljucenja: Porec 6, Croatia osiguranje 10 minuta.