Poreč - Buzet 32:28

Odličan istarski derbi - rukometaši Poreča i Buzeta

Poreč - Buzet 32:28 (16:16). Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 700. Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek).

POREČ: Sladoljev (10+1), Cvitković (4), Ćosić 1, Gašparini, Vujić 9 (3), Thoss, Čorić 3, Vozila, Petrić, Šušnjić, Rađaković 3, Gruičić 5, Miličević 7, Čužić 4 (1).

BUZET: Jović (6+1), Pavletić (1), S. Pobrić (1), Šverko 2, Prodan, Kisiček, Šćulac, Bašić, Ljubotina 3, Vukelić 1 (1), N. Pobrić 1, Kozina 7, Jakac, Fabijančić, Vrkljan 7, Galijot 6.

Sedmerci: Poreč 7 (4), Buzet 2 (1). Isključenja: Poreč 10, Buzet 6 minuta. Crveni karton: Kisiček (53'- oštar prekršaj).

Odličan istarski derbi desetog kola Premijer lige priredili su ispunjenim tribinama porečkog Velog Jože rukometaši Poreča i Buzeta, pravu sportsku poslasticu u kojoj su zaista mogli uživati svi koji su došli pogledati ogled ova dva najbolja istarska rukometna kluba.

Na kraju su se Porečani radovali još jednoj domaćoj pobjedi, petoj u sedam odigranih utakmica ovih dvaju klubova, te su gledateljima po završetku priredili i mali bonus; svoje slavlje začinili su plesnom koreografijom trenutno najpoznatijeg svjetskog glazbenog hita, korejskog Gangnam styla.

No, za prikazano na parketu Velog Jože pljesak su zaslužili i Buzećani koji su praktički vodili veći dio, tri četvrtine utakmice, ali sa znatno suženim igračkim kadrom, bez ozlijeđenih bivših igrača Poreča Ivice Gudića i Nene Gašpara, nisu uspjeli utakmicu dovesti u neizvjesnu završnicu.

Nakon što su buzetski rukometaši u prvom poluvremenu u pet navrata vodili s tri gola prednosti, a domaćini ipak do odmora uspjeli vratiti rezultatski egal, u prvoj polovici nastavka gosti su uglavnom rezultatski bježali na gol prednosti, a Porečani poravnavali.

I tako sve do ulaska u zadnji kvartal i zadnjeg vodstva Buzeta (22:21), nakon čega je uslijedilo osam minuta u kojoj su glavne uloge u derbiju imali samo Porečani.

Proradio je dotad rezervirani Tomislav Sladoljev na vratima domaćina koji je zaustavio tri napada za redom Buzećana, uključujući i sedmerac Marina Vukelića.

S druge su strane Porečani zabili pet golova od kojih David Miličević tri i domaćini su za osam minuta igre u kojima gosti nisu poentirali otišli na "plus četiri" (26:22). Iz tog se zaostatka Buzet, koliko god se njegovi igrači trudili, više nije uspio izvući te su u pretposljednjoj minuti Porečani imali i najviših pet golova prednosti (31:26). (Kristijan KLARIĆ;snimio Milivoj MIJOŠEK)