Porazi rukometaša Poreča i Buzeta

Marko Buvinić, Poreč (M. MIJOŠEK)

Bjelovar - Poreč 33:30

Na posljednjem gostovanju drugog dijela prvenstva rukometaši Poreča doživjeli su poraz u Bjelovaru i tako spojili dva neuspješna kola. Lišeni rezultatskog opterećenja imali su namjeru porečki rukometaši ipak Bjelovar uspješno apsolvirati i uzeti zalet za Ligu za prvaka. Bili su na dobrom putu, posebno nakon vodstva po isteku prvog dijela susreta, no nisu se uspjeli othrvati domaćinu i njegovim ambicijama. Pokazalo se da je izostanak Galijota ipak bio od presudnog značenja. Dobro je vukao Mataija postigavši osam golova, sve u prvom dijelu, isto ih je postigao do kraja susreta i Buvinić, no usprkos vrlo dobrom Cvitkoviću, u obrani im je nerješiva enigma bio dvojac Valinčić i Vidaković.

Utakmica 25. kola: Bjelovar - Poreč 33:30 (15:17). Dvorana Bjelovar. Suci: Gladović i Volejnik.

BJELOVAR: Prvonožac, Iv. Gašparović 3, Valinčić 10 (3), Jurišić, Rajić 2, Golec, Nreca 2, Vidaković 7, Janđel (14+2), Šimunović 4, Udžbenac, Ig. Gašparović 4, Fiala, Tandara 1.

POREČ: Cvitković (13+1), Ćosić 3, Mataija 8 (2), Perhat, Thoss 5, Prelac 4, Gašparini, Petrić, Tomaić, Sinožić, Rađaković 2, Buvinić 8, Topić.

Sedmerci: Bjelovar 4 (3), Poreč 5 (3). Isključenja: Bjelovar 6, Poreč 12 minuta. (M. P.)

Marina Kaštela - Buzet 28:24

Sudeći prema prikazanoj igri u prvom poluvremenu, buzetski su rukometaši bili na pragu iznenađenja, no bolja igra i širina klupe domaćih u nastavku, presudili su pobjednika. Iako su u Kaštelu doputovali sa samo 11 igrača među kojima nije bilo ni prvog razigravača Ćosića, Buzećani su odlično otvorili susret zabivši prva četiri gola, dok je vratar Jović već imao isto toliko obrana (0:4. 5'). Prskalo je bio nerješiva enigma za domaći sastav i prevaga na strani gostiju, a kad su mu se pridružili Vukelić i Buneta, Dunatovi su dečki serijom 5:0 otišli na velikih "plus 7" (5:12, 19'). Kaštelani su uspjeli smanjiti zaostatak i u nastavak ući s četiri pogotka "minusa" (11:15). U 42. minuti domaći stižu do prvog izjednačenja (18:18 - 42'), no nekoliko tehničkih pogrešaka omogućilo je Buzećanima da barem nakratko ponovo stignu u vodstvo (18:20 - 45'). Nakon što su u još dva navrata poravnavali rezultat, domaći prvi put stižu do vodstva u 51. minuti (22:21, 51'). Sa nekoliko je obrana vratar Jović održavao kakvu takvu nadu u ponovni priključak, no s druge strane razbranio se i Galić, pa se u posljednje dvije minute susreta ušlo s prednošću domaćih 24:22. No, kad je Jukić minutu prije isteka vremena svoju momčad odveo na "plus 3" (26:23) bilo je jasno da će bodovi ostati u Kašteli.

Utakmica 25. kola: Marina Kaštela - Buzet 28:24 (11:15). Gradska dvorana Sokolana. Gledatelja: 300. Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo).

MARINA KAŠTELA: Ilić, Šindik, Markota 6, Vukić 2, Ševo 4, Dželalija, Milas, Javorčić 3, Bujas 4 (2), Galić (10+1), Pavić, Jukić 9 (2), Babić, Družijanić (1+0), Ivanišević, Sakić.

BUZET: Pobrić (-+0), Šverko, Prodan, Prskalo 10(3), Matanović 4, Vukelić 2, Jović (15+0), Buneta 6, Jakac, Šćulac, Dunato 2.

Sedmerci: Marina K. 4 (4), Buzet 4 (3). Isključenja: Marina K. 10, Buzet 10 minuta. (V. Bo.)