Poraz rovinjskih odbojkašica u Osijeku

Ilustracija (M. A.)

Rovinjske su odbojkašice neočekivano doživjele poraz u Osijeku. Od samog početka više žara i htijenja pokazao je domaćin koji je dobrim prijemom i sigurnom igrom na mreži došao u vodstvo 8:4 i 12:9 te diktirao igru. Nakon 18:14 bilo je jasno da raspoložene Osječanke drže sve konce igre i rezultata u svojim rukama. Dobru igru domaćin je nametnuo i u drugom setu kad je poveo 5:0, ali igračice trenera Samuela Benussija bez Tee Vitasović koja zbog viroze nije otputovala na ovo gostovanje uspjele su se približiti na "minus 2" (12:10), ali to je kratko trajalo jer igračice Osijeka preko Magdić i Krivić odlaze na "plus 5" te do uvjerljivog vodstva od 2:0 u setovima. Igračice Rovinja ni u trećem se setu nisu uspjele ozbiljnije suprotstaviti domaćinu koje imaju tek dva boda u ovom doigravanju. Rovinjke su odigrala ispod svih očekivanja. (Iv. R.)

Utakmica 8. kola Prve A lige odbojkašica - 3. skupina: Osijek - Rovinj 3:0 (25:17, 25:16, 25:17). Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Vučak (Valpovo) i Vinković (Vukovar).

OSIJEK: Matković, Kolarić, Lulić, Malenica, Fabulić (L), Magdić, Volmut, Grubeša, Krivić, Grahovac, Bilić, Šimunec (L).

ROVINJ: Cvitić, Božić, Šimunović, Jurić, Terlević, Slavulj, Žarković, Čorić, Janko (L), Ivanović (L).