Poraz rovinjskih odbojkašica

(M. MIJOŠEK)

Drugi uzastopni poraz u ovogodišnjem prvenstvu novooformljene Prve A lige odbojkašice Rovinja doživjele su u Osijeku. Već u prvom setu domaće igračice boljom i povezanijom igrom povele su 12:7, dok su Rovinjke s dosta respekta pružile slab otpor.

Svi pokušaji igračica Rovinja u drugom setu nakon 8:8 bili su bezuspješni, griješile su na prijemu i u bloku, pa su Osječanke došle u sigurnu prednost. Tek u trećem setu igračice trenera Samuela Benussija pokazale su svoje pravo lice u vrlo izjednačenoj igri. Nakon 23:23 domaćin je zahvaljujući iskustvu uknjižio dva poena i konačnu pobjedu.

Utakmica 2. kola: Osijek - Rovinj 3:0 (25:18, 25:20, 25:23). Dvorana Gradski vrt. Gledatelja 100. Suci: Bingula i Hranić (oba Zagreb).

OSIJEK: Matković, Lulić, Kolarić, Vojmut, Felja, Krivić, Jaketić, Bilić, Radović, Grubiša, Šimunec.

ROVINJ: Cvitić, Božić, Glavaš, Radolović, Žarković, Ivanović, Matošević, Gruić, K. Janko, Čorić, Bel, M. Janko. (Iv. R.)