Poraz Karlovića u finalu Duesseldorfa

Ivo Karlović (Reuters)

Hrvatski tenisač Ivo Karlović u subotu je poražen u finalu ATP turnira u Duesseldorfu od prvoga nositelja Nijemca Philippa Kohlschreibera sa 2:6, 6:7 (4) nakon sat i 12 minuta igre.

U prvom setu Karlović je izgubio čak 13 poena na svoj servis i Kohlschreiber je sa dva "breaka" lako osvojio set. Kohlschreiber je i u drugom setu uspio napraviti "break", servirao je kod vodstva 4:3, ali je Karlović vratio izgubljeni servis.

No, u tie-breaku više koncentracije imao je njemački tenisač, te je zasluženo slavio. Bio je ovo njihov četvrti međusobni dvoboj, a omjer u pobjedama je 2:2. "Imam problema s leđima, ali to nije isprika za poraz.

Za mene je ovo bio fantastičan tjedan i čestitam Kohlschreiberu na pobjedi", izjavio je Karlović nakon meča. Za Karlovića je ovo bilo deseto finale, a zasad ima pet titula na ATP Touru. Zadnji turnir osvojio je prošle godine u Bogoti. (Hina)